ArabaVS » Yeni Arabalar » 2020 Yeni Audi Q8 Geliyor! SQ8 Modeli 429 Hp Güç sunuyor!

2020 Yeni Audi Q8 Geliyor! SQ8 Modeli 429 Hp Güç sunuyor!

Son Güncelleme:

Yeni Audi Q8 tanıtıldı. Tasarım açısından Q8, 2017'de gördüğümüz Spor Konseptine sadık kalıyor. Boyutuna göre şaşırtıcı derecede sportif görünüyor ve ön tarafta oldukça agresif.


YENİ AUDİ Q8 ÖZELLİKLERİ!

AUDİ Q8 2020


Audi, R8 spor otomobiline göre bir araç tasarlamak istedi. Ön taraf, geleneksel ızgarasını barındırırken bu model için benzersiz görünmek üzere yeniden tasarlanan donaımlar mevcut. Ünite daha geniş, daha uzun boylu ve sinirli bir görünüm için keskin köşelere ve zıtlıklara sahip. Krom kaplama, farlara ve sis lambası çerçevelerine doğru uzanan kalın bir çerçeve ile desteklenen agresif görünüm, ızgara krom ve siyah renkte dikey ve yatay çıtalar birleştirilmiş.

İnce farlar standart olarak LED teknolojisine sahipken Matrix LED'ler de mevcut olarak gelecek. Altındaki siyah kaplama ışıkları olduğundan daha büyük gösterirken ancak küçük LED şeritleri yandığında bu etki kayboluyor. Harika bir özellik daha geliyor. Q8 sahipleri akıllı telefonlarındaki myAudi uygulamasını kullanarak dışarıdan çeşitli aydınlatma işlevlerini etkinleştirmek için kullanabilirler. Alt tampon  ızgaralar kadar sportif yanlarda büyük hava açıklıkları var.


audi q8 özellikleriYan görünüm, en iyi performanstaki geri dönüşlerle çapraz geçişler birleştirilmiş. Oldukça büyük olan 22 inç jantlar öne çıkarırken araca görümüm olarak çok şey katmış. Ön çamurluklar Q8'in oldukça dinamik bir SUV olduğunu gösteriyor. Arka kapı penceri daraltılarak aracı SUV-SPOR olarak tasarlamışlar. Tampon koruyucu plaka ve difüzörle içimlendirilirken, egzoz boruları oldukça büyük görünüyor. Eğimli bagaj kapağı üst kısmında oldukça büyük bir spoiler bulunuyor. Boyu kadarıyla Q8 16.4 metre uzunluğunda, 6.6 metre genişliğinde ve 5.6 metre yüksekliğinde olan aracın Q7'den daha kısa, daha geniş ve daha düşük yapmaktadır.


 


AUDİ Q8 İÇ TASARIMI


audi sq8 2020
İç kısım genetiği Q7'ye dayanıyor, ancak etkileyici miktarda benzersiz özelliklere sahip. Sürekli gördüğümüz havalandırma şeridi arkaplanı bilgi-eğlence ekranınınkiyle eşleşerek, tüm göstergenin sadece büyük bir ekran olduğu izlenimini bırakıyor. Alttaki mavi ortam aydınlatması bu etkiyi daha da artırır.

Ekranlardan bahsetmişken, bu geçitteki MMI dokunmatik sistemi iki farklı ekrandan oluşuyor. Orta yığında 10.1 inçlik bir ünite ve orta konsolun üzerinde daha küçük, 8.6 inç ekran var. Gösterge paneli ayrıca aktarma organı verilerini ve navigasyon haritasını görüntülemek için 12,3 inç olarak tamamen dijital tasarlanmış.

Geniş orta konsol, elmas yorgan desenli ince deriye sahip konforlu koltukla çevrelenmiş. Standart koltuklar yeterince rahat görünmekle birlikte, Audi masaj ve havalandırma işlevlerine sahip özel kontur koltuklar sunmuş. İsteğe bağlı dört bölgeli iklim paketi eklenmiş. Diğer kolaylık özellikleri arasında LTE Gelişmiş veri aktarımı, Wi-Fi hotspotla beraber akıllı önerileri olan bir navigasyon sistemi ve trafik ve tehlike bilgileri için Car to X hizmetlerini devreye sokmuş. İsteğe bağlı Audi Connect tuşu ile bir Android akıllı telefon kullanarak aracı kilitlemenizi,açmanızı ve motoru çalıştırma gibi seçenekler sunmuş.


 


2020 AUDİ Q8 TEKNOLOJİ HARİKASI

audi q8 tasarımı


Dingil mesafesi yaklaşık 10 metre uzunluğunda, bu da arkadaki yolcular için yeterli miktarda boş alan bulunması gerektiği anlamına geliyor. Fotoğraflar ön koltukların arkasına kadar uzanamayacağınızı, ancak iki saatlik bir yolculuktan sonra uyuşuk olmayacağınızı gösteriyor. Audi, Q8'in rakiplerine kıyasla üstün bacak boşluğu ve tavan boşluğu sunduğunu iddia ediyor.


AUDİ Q8 MOTOR SEÇENEKLERİBenzinli motoru 3.0 litrelik bir V6 ile çalışan 55 TFSI ile başlıyor.
Beklendiği gibi, Q8 motor seçeneklerini Q7'den ödünç alıyor. Araç iki tane benzinli motoru ve iki dizel motora sahip. Audi SQ8 429 beygir gücü çift turbo 4.0 litre V8 ve 48 voltluk bir marş alternatörü tarafından destekleniyor. Araç 0-100km/h hıza 4.6 saniye gibi bir sürede ulaşıyor.


Yakıt Fiyatları 25 Haziran 2024

Benzin litresi: 41.24 ₺

Dizel litresi: 41.67 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com