ArabaVS » Yararlı Bilgiler » Audi Konsept Araçlarında Akıllı Deneyim Sunacak! (Yapay Zeka Kullanılacak)

Audi Konsept Araçlarında Akıllı Deneyim Sunacak! (Yapay Zeka Kullanılacak)

Son Güncelleme:

Audi markasının geleceğin arabalarının (konsept modeller) nasıl olacağını ve arabaların onlarla nasıl etkileşime girebileceği konusundaki bilgileri aktardı. Audi Intelligent Experience teknolojisi kullanılacak olan araçlarda; araba sürücünün duygu, düşüncesini algılayacak ve stresliyse onu rahatlatacak. Bunun dışında daha öncesinde kaydettiği bilgileri saklayarak saat ve yol durumuna göre trafik bilgisini sunacak.
audi yapay zeka kullanacak

AUDI YAPAY ZEKA TEKNOLOJİLİ ARAÇLAR ÜRETECEK


Sensörlerin ve yapay zeka gibi diğer teknolojilerin kullanımının arttırılacağını ve sürücünün tercihlerini ve davranışlarını "öğrenmeye" dayalı olacağını duyurdu. Duyusal deneyimleri aracın kaydedeceğini ve ona göre kişiselleşeceğini aktardı.

Akıllı Deneyim adı verilen bu teknoloji, tercih edilen hedefleri kaydeder, sürücüleri tarih, saat ve güncel trafik durumuna göre sürücüyü öneriler oluşturacak şekilde tasarlandı.

Audi, Akıllı Deneyimin (Intelligent Experience) sürücünün refahını, güvenliğini ve konforunu artırmak amacıyla hayata geçirileceğini aktardı.

Örneğin, Audi çalışanlarına göre Akıllı Deneyim, sürücünün stresini hissedebilir veya öğrenme ipuçlarına dayalı olarak sürücü için farklı oturma şekli sağlarken, bilgi ve eğlence sistemi deneyimlerini bağımsız olarak yönetebilir. Yapay zekanın kullanılacağı araçlar sürücüyü rahat ettirmek ve onun duygusuna göre hareket edeceğinin bir kanıtı. Audi markası tüm modellerinde sürücüye çok önem verdiklerini ve onlarla arabayı bir bütün haline getirmek istediklerini iletti.
audi konsept araçlar

Yakıt Fiyatları 25 Haziran 2024

Benzin litresi: 41.24 ₺

Dizel litresi: 41.67 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com