ArabaVS » Araç İncelemeleri » BMW Vs. Mercedes Karşılaştırması! Hangisi Daha İyi?

BMW Vs. Mercedes Karşılaştırması! Hangisi Daha İyi?

Son Güncelleme:

Araba satın almak isteyen ya da araba markalarına meraklı olan herkes en iyi araç markasını merak eder. Bugün yazımızda ülkemizde sıklıkla tercih edilen, araç sektöründe hız, performans ve konfor sunan Mercedes ve BMW markalarını karşılaştıracağız. Hangisi daha iyi BMW mi, Mercedes mi?


Güvenilirlik

Mercedes de BMW de piyasaya göre lüks olan araçlardır. Güvenilirlik bakımından kıyasladığımızda iki araç markası da eşit konumdadır. Araçların güvenilirliğini ve kalitesini değerlendiren kaynaklar, hem Mercedes'e hem de BMW'ye 5 yıldız vermektedir. Bu da bu marka araçlardan birisini seçtiğinizde uzun yıllar boyunca değiştirmenize gerek olmayan bir araç seçtiğinizi gösterir.
BMW vs. Mercedes Karşılaştırması


Teknoloji

Doğru teknoloji ve motor seçimi aracınızdan istediğiniz performansı almanızı sağlayacaktır. Pek çok tüketici, Mercedes ve BMW araçlarını lüks teknolojiyle donattığı için tercih etmektedir. Bu araçlar güvenlik ve bilgi-eğlence sitemleri bakımından isteyeceğiniz özellikleri barındırmaktadır. Çoğu BMW modellerinde Head-Up Display sistemi yer almakta olup Mercedes üst segmentte ki modellerinde bu özelliği tercih etmektedir. Yine i-drive sistemi BMW araçlarını daha yenilikçi ve teknolojik hale getiriyor. 


Performans

Lüks bir araçta en çok aranan özellik su götürmez bir şekilde performansıdır. Mercedes-Benz ve BMW’nin yüksek performans sunduklarını dile getirmiştik. Bu kıyaslama karşısında herhangi bir marka net bir şekilde öne çıkmamaktadır.


Tasarım

İç ve dış tasarımı konusunda yapılan araştırmalar Mercedes markasının daha iddialı olduğunu ortaya koyuyor. Mercedes uzun yıllardır lüks ve yaratıcı tasarımları ile kullanıcılarına konfor ve şıklığı bir arada sunan bir model olurken, BMW daha genç kuşağa hitap eden modeller üretmektedir.


Mercedes vs. BMW Karşılaştırması

Hem BMW hem de Mercedes kullanıcılarına gelişmiş güvenlik teknolojileri sunmaktadır. Mercedes-Benz PreSafe adı verilen aracınızın kaza yapacağını algıladığında otomatik olarak fren yapan bir teknolojiye sahiptir. Yine bir başka özellik olarak gece sürüşü için gece görüş asistanı yer almaktadır. Bu teknolojiler sizi olabildiğinde güvende tutarken ciddi kazaların etkilerini hafifletmeye yardımcı olmak için geliştirilen bir sistemdir. Özetle Mercedes konfora, BMW performansa odaklı markalardır. Kişisel zevk ve tercih meselesi olduğu için sürücüden sürücüye göre tercih edilebilirliği değişmektedir. 
BMW ile Mercedes kıyaslaması
Not: Araçların M ve S serileri bu karşılaştırmada baz alınmamıştır. Aşağıdaki bağlantıdan sizde bu markanın modellerini ve donanım paketlerini kıyaslayabilir detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.


İlgili İçerik: Marka ve Model Karşılaştırma

Yakıt Fiyatları 16 Haziran 2024

Benzin litresi: 41.24 ₺

Dizel litresi: 41.67 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com