Ford Koronavirüs Yüzünden Transit Üretimini Durdurdu!

Son Güncelleme:

Koronavirüs otomobil devlerini zor durumlara sokuyor. Kontak kapatan firmalardan birisi olan Ford şirketi, büyüyen koronavirüs salgınından korunmak için Ford'un Türkiye'deki tesislerinde üretimi iki hafta boyunca duraklattığını açıkladı.

FORD TÜRKİYE'DE ÜRETİMİ DURDURDU!

 
Türkiye'de Otosan ile ortak girişim yürüten Ford, Gölcük fabrikasında Transit Custom orta boy minibüs üretim hatlarını cuma günü kapatacak, Gölcük fabrikasında ve yakındaki Yeniköy fabrikasında Transit tam boyutlu minibüs üretimini 21 Mart'ta durduracağını açıkladı.  

Ford Transit Üretimini Geçici Süre Durdurdu
Ford, aynı zamanda Eskişehir fabrikasında tam boyutlu kamyon ve motor üretimini de durduracağını söyledi.  
 

Ford Otosan, yaptığı açıklamada, kararın "Sağlık Bakanlığı'nın iş ve halk sağlığı için açıklanan tedbirler doğrultusunda" alındığını söyledi.  

 
Ford'un Transit serisi, şirketin Avrupa bölümü için son yıllarda istikrarlı ve güçlü kâr kaynağı oldu. Avrupa'da satılan tüm Ford minibüsler ve Transit Connect Türkiye'de üretilmektedir.  

 
Ford, belirli bir süre için koronavirüse tepki olarak Avrupa'daki tesislerde üretimi zaten kapattı. Ford'un Bridgend ve Dagenham'daki İngiltere motor tesisleri şimdiye kadar üretimin askıya alınmadığı tek tesisler.  

 
Uluslararası Motorlu Taşıt Üreticileri'nin verilerine göre, bugüne kadar sadece Ford ve Toyota; geçtiğimiz yıl 1.46 milyon adet otomobil ve ticari araç üreten firmalar Türkiye'deki üretimin askıya alındığını açıkladı.  

Ford Transit Custom
Toyota, Avrupa genelinde üretimde duraklamanın bir parçası olarak 21 Mart ve 5 Nisan tarihleri ​​arasında Sakarya'daki fabrikasını kapattığını söyledi. C-HR kompakt SUV modelini Sakarya'da üretiyordu.  

 
Üretim duraklamalarını henüz açıklamayan şirketler arasında Oyak Renault grunu var. Fiat'ın ortak girişim şirketi olan şirket Tofaş ve Hyundai markalarının üretimini yapıyor.  

 
Fiat markası da ülkemizde Renault Clio, Honda Civic sedan, Hyundai i10 ve i20 arabalarını üretiyor.  

 
Fiat, Renault ve Hyundai ağırlıklı olarak Avrupa'ya ihracat ediyor.

Yakıt Fiyatları 08 Nisan 2020

Benzin litresi: 5.36

Dizel litresi: 5.36


Araba Karşılaştırma

ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

Sıfır Araba Fiyatları

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2020 arabavs.com.