ArabaVS » Yararlı Bilgiler » Geniş Ailelerin Tercih Edebileceği Bagaj Hacmi En Geniş 10 HB Araç!

Geniş Ailelerin Tercih Edebileceği Bagaj Hacmi En Geniş 10 HB Araç!

Son Güncelleme:

Bagaj hacmi özellikle sık seyahat edenler ve aileler için araç seçiminde çok önemli bir konudur. Dar bagaj hacmine sahip araçları tercih ederseniz bu araçlar yeterli depolama alanı sunmadığı için kullanım sırasında ihtiyaçlarınıza cevap vermeyebilir. Sizleri geniş bagajlı araba modelleri önerileri ile araç modeli arama derdinden kurtarıyoruz!
Bagaj Hacmi en geniş HB arabalar


1. Chevrolet Cruze Hatchback

643 litre arka bagaj hacmi sunan Chevrolet Cruze, arka koltuklar indirildiğinde 1336 litrelik bir hacim sunuyor. Bu model sınıfının en geniş bagajlı araç modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.


2. Honda Civic Hatchback

Şık ve geniş bagaj imkana sahip olan Civic, 420 litrelik bir arka bagaj depolama hacmini kullanıcılarına sunuyor. 


3. Toyota Prius

1997'de dünya çapında ilk seri üretim hibrit araba olarak piyasaya çıkan Prius, yüksek performans ve sessiz sürüş imkanı sunuyor. Aynı zamanda 502 litrelik bagaj hacmi de geniş hatchback araç modelleri Prius’a ayrı bir yer kazandırıyor. Prius hem iç mekan hem de bagaj hacmi konusunda kullanıcılarına geniş depolama imkanı sunuyor. 


4. Fiat Egea Hatchback 

Stepne ile alındığında 380; stepnesiz alındığında 440 litre depolama imkanı sunan bu modeli ülkemizde daha çok sedan gövde ile görüyoruz. Hem performans hem de geniş bagaj hacmi isteyenler için uygun bir model.


5. Honda Civic HB

Honda Civic Hatchback Dinamik karakteri ile C segment araçlar arasında dikkat çeken Honda Civic 420 litrelik geniş bir bagaj hacmini kullanıcılarına sunmaktadır.
Honda Civic 5 Kapı bagaj hacmi


6. Peugeot 308

2021 model Honda Civic ile aynı bagaj hacmine sahiptir. Ancak gerek araç modelinde geniş çaplı değişiklikler yapılmaması gerek sabit jenerasyonu nedeniyle bu model en az satılan hatchback arabalar arasında yer alıyor. 


7. Hyundai i30

Hem iç hem de dış tasarımında 3. jenerasyonda büyük değişime giden i30 modelinde bagaj hacmi de arttırıldı. 2. jenerasyonda bagaj hacmi 378 litre iken; üçüncü jenerasyonda bu hacim yaklaşık 20 litre daha arttırılarak 395 litreye çıkarıldı.


8. Nissan Pulsar

Her ne kadar ülkemizde çok yüksek satış yapmasa da sağlam ve başarılı motoru ve son teknoloji tasarımı ile Pulsar C segment kaliteli bir hatchback modeldir. Bagaj bakımından da 385 litrelik bir depolama imkanı sunan araç, kullanıcılarına geniş hatchback araba kullanma imkanı sunmaktadır. 


9. Renault Megane Hatchback 

Pratik ve son teknoloji tasarıma sahip olan modelin 434 litrelik bagaj hacmi geniş bagaj alanına ihtiyaç duyan kullanıcılara hitap ediyor. Aracın Tesla'yı andıran dikey ekran opsiyonu da piyasada en çok tercih edilen modellerden birisi olmasını sağlıyor.
Renault Megane HB bagaj hacmi


10. Skoda Rapid Spaceback

Modelin adından da anlaşılabileceği gibi Rapid Spaceback modeli geniş bir arka hacim imkanı sunuyor. Bakıldığında C'den ziyade B segmente yakın görünen araç 2018 itibariyle tamamen yenilenerek Scala ismini almıştır. Bu yenilenme en geniş hacimli araba modelleri arasında yer alan Scala’nın, C segmentte yer alan araçlarla iyi bir rekabete imza atmasını sağlamıştır. 


İlgili İçerik: Bagaj Hacmi En Geniş Sedan Araçlar

Yakıt Fiyatları 22 Nisan 2024

Benzin litresi: 44.41 ₺

Dizel litresi: 42.95 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com