ArabaVS » Yeni Arabalar » Makyajlı Opel Astra K tanıtıldı. 9 İleri CVT Tam Otomatik şanzıman ile geliyor!

Makyajlı Opel Astra K tanıtıldı. 9 İleri CVT Tam Otomatik şanzıman ile geliyor!

Son Güncelleme:

Opel makyajlı Astra'nın tanıtımını yaptı. Astra K yeni motor, donanım ve şanzıman seçenekleri ile makyajlı olarak geri dönüyor. 


 


MAKYAJLI OPEL ASTRA K

makyajlı opel astra k


Dış tasarımda makyaj izleri pek olmasada biraz farklılıklar gerçekleştirilmiş. Aracın ön ızgarasında bulunan çiftli çıta teke indirilirken en büyük değişim kaputun altında yatan motorda yapılmış. Firmanın söylemine göre en verimli motor olarak olacağı öne sürülüyor. Rüsselsheim merkezli üretici, hava sürtünme katsayısında azaltım yaparak Astra'yı daha yola tutucu şekilde tasarladıklarını açıkladı. 


 


MAKYAJLI OPEL ASTRA MOTOR SEÇENEKLERİ

 


Motor seçenekleri olarak benzin ve dizel olarak gelecek. 1.2 litre hacimli benzinli motorunda 110 ve 130 HP güç üretecek. 1.4 hacimli turbo motorunda 145 beygir  güç üretecek olan aracın makyajlı kasada beygir düşürüldüğünü açıkladı. Eski kasada yani 1.4T Astra'da 150bg olarak sunulan araç şimdi 145 beygir olarak gelecek. Bu düşüşle ilgili olarakta yaptıkları açıklamada yakıt tüketimini önemsedikleri ve bu konuda düşürdüklerini dile getirdi. Yeni makyajlı kasada ortalama yakıt tüketimi 5.2 ila 5.9 litre arasında olması hedefleniyor.


opel astra k makyaj değişimleri


PSA bünyesinde olan araç PureTech motora sahip olup, CVT şanzıman ile kodlanmış. Yani bu da makyalı Astra sahipleri için farklı bir şanzıman deneyimi anlamına geliyor. 


 


Dizel araçlarında ise 1.5 Turbo 105 ve 122 hp güç sunacak aracın şanzıman seçeneği aynı tutularak 6 ileri manuel olarak tasarlanmış. Dizel motorlu otomatik viteste durum biraz daha değişerek bir ilke imza atan PSA grubu 9 ileri tam otomatik seçeneği sunacak. Bu vites opsiyonel olarak sunulacak olsa da şirketin söylediğine göre bu vitesle CO2 emisyonunda büyük oranda düşüş sağlamışlar. 


 


MAKYAJLI OPEL ASTRA K TASARIMI

 


Tasarımsal olarak farklılıklarında ise geri görüş kamerası ve dijital gösterge paneli, halk arasında adıyla hayalet gösterge eklenmiş. Eğlence ve multimedya sisteminde ekran büyütülerek 8 inç'e yükseltilmiş. Astra modelleri için bir ilk olan hayalet gösterge Elegance paketinde satışa sunulacak. Araç donanım paketleri olarak Edition, GS Line ve Elegance donanımlarıyla beraber gelecek.


2020 opel astra k


MAKYAJLI OPEL ASTRA K NE ZAMAN GELECEK?

 


Makyajlı Astra'nın Şubat 2020'de satışa çıkacak. Fiyatı henüz belli olmayan aracın ortalama olarak 200.000 TL civarlarında satılması beklenmektedir.


Yakıt Fiyatları 14 Nisan 2024

Benzin litresi: 44.32 ₺

Dizel litresi: 42.88 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com