ArabaVS » Yararlı Bilgiler » Sıfır Araç Ruhsatı Kaç Günde Çıkar, Ne Zaman Gelir?

Sıfır Araç Ruhsatı Kaç Günde Çıkar, Ne Zaman Gelir?

Son Güncelleme:

Sıfır araç aldığınızda araç tesciline ilişkin noter tarafından geçici bir belge düzenlenecektir. Bu belge 30 gün geçici ruhsat olarak sorunsuz bir şekilde kullanmanızı sağlar. 


Araç Ruhsatı Ne Zaman Gelir?

Sıfır araç ruhsatı ne zaman gelir?
Aracınız için ruhsat başvurunuzu yaptığınızda ruhsatınızın gönderilmesi için bir adres göstermeniz istenir. Bu adres merniste kayıtlı olan ev yada iş adresinize PTT kargo ile yollanacaktır. Ancak aracın ruhsatının gelme süresi yaşadığınız yere, PTT kargo şubesine ve Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği’nin işlemlerine göre değişim gösterecektir. Bu süre genelde 10 gün olsa da; en geç ruhsatınız geçici ruhsatın geçerli olduğu 30 günlük süre içerisinde gelecektir. 


Araç Ruhsatı Adrese Gelmezse Ne Yapılmalı?

Araç ruhsatınız bu süreler içerisinde gelmezse Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği’ne ruhsatınızı almak için başvuru yapabilirsiniz. Eğer ruhsat amirliğe ulaşmadıysa ruhsatınızın hala PTT’de işlem sırasında olma ihtimali yüksektir. Bu durumda araba ruhsatı gelme süresi içerisinde biraz daha beklemeniz gerekecektir. 
Araç ruhsatınızın gelmemesinin bir diğer nedeni araç sigortanızı yaptırmamanız olabilir. Noterde aracınızı satın aldıktan sonra 15 gün içinde sigortanızı yaptırmanız gerekir. Eğer bu süre içerisinde sigortanızı yaptırmazsanız araç ruhsatınız elinize ulaşmayabilir. Bu nedenle eğer araç sigortanızı yaptırmadıysanız en kısa sürede aracınızın sigortasını yaptırarak araç ruhsatı belgenizin adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. 


İlgili İçerik: Trafik Sigortası Gecikme Cezası

Yakıt Fiyatları 02 Mart 2024

Benzin litresi: 41.15 ₺

Dizel litresi: 41.41 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com