Skoda Karoq vs Renault Kadjar vs Peugeot 3008! Hangisi Daha İyi?

Son Güncelleme:

Renault Kadjar, sınıfında lider Skoda Karoq'u ve popüler SUV karşılaştırmasında popüler Peugeot 3008 ile karşı karşıya.
Orta boy SUV sektörü, iş dünyasındaki en önemli modellerden biridir ve yeni modeller her zaman değişme ve yenilenme yolundadır. Sonuçta, 2019'da çok popüler bir otomobil türü ve üreticiler giderek daha fazla müşterinin taleplerini karşılamak için çalışıyorlar. Renault markası Kadjar modeliyle beraber 2015 yılında segmentinin başına geçti.

Bu yüzden, daha önce sınıfının lideri olan Renault Kadjar rekabete ayak uydurmak istiyorsa, bu sınıftaki mevcut favori arabamız Skoda Karoq ve ikna edici bir sınıf lideri olan başka rakip Peugeot 3008 ile yakın bir karşılaştırmaya girmesi gerekiyor.

Bu rakiplerin her ikisi de pratiklik, stil, konfor ve verimliliği etkileyici bir karışımla sunuyor. Burada hangisinin yeteneklerin en iyisine sahip olduğunu karşılaştırcaz.


SKODA KAROQ VS RENAULT KADJAR VS PEUGEOT 3008 KARŞILAŞTIRMASI

kadjar vs karoq vs 3008 karşılaştırması
 

RENAULT KADJAR


Renault Kadjar da ön ve arkada LED ışıkları bir cazibe oluşturuken; dış değişiklikleri minimal tutuluyor. İçerisi, yeniden tasarlanmış koltuklarla donatılmış, yeni bir kol dayama yeri ve bardak tutucular gelmiş, ayrıca yeni klima kontrolleri ve yedi inç dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence ekranı eklenmiş.

Ekranda standart olarak radyo, Bluetooth,AndroidAuto ve Apple CarPlay bulunuyor. LED farlar, sentetik deri döşeme, anahtarsız çalıştırma, ön ve arka park sensörleri ve bir geri görüş kamerası içermektedir.

İç kalite, burada rakiplerinin standardına uygun değilse de iyi görünüyor. Kabin, Peugeot'nun malzeme kalitesine veya görsel yeteneğine; Skoda'nın sağlam hissine veya kullanıcı dostu tasarımına sahip değil. Kadranların içinde küçük ekranlı klima kontrolleri gibi bazı temiz dokunuşlar var. Koltuklar yolcuları rahat ettirecek şekilde tasarlanmış.
renault kadjar karşılaştırması

Bununla birlikte, sürüş deneyimi söz konusu olduğunda, Kadjar diğer modellerin teknik özellikleri kıyaslandığında daha rekabetçi. Başlangıç ​​olarak, koltuklar kısmen iyi tasarlanmış ve süspansiyon sayesinde bir bütünlük sağlıyor. Bunun en büyük avantajı da büyük çukurların neden olduğu sarsıntıları iyi kontrol ediyor. 3008 çoğu yolda iyi olsa da, Renault kadar iyi değil. Sarsıntılar çukurlarda sönümlenemiyor. Skoda, engebeli yollarda düzenli olarak kontrol edilen üç modelin en iyisidir; yine de Kadjar modelinden çok uzak değil.

Düşük devirlerde çok sessiz olsa da, Kadjar yüksek hızlarda yol ve rüzgar gürültüsünden almaktadır. Skoda Karoq neredeyse sessiz ve 3008'in motoru da farklı bir şekilde harika, çünkü üç silindirli motoruyla yoldayken daha karakteristik bir motor oluyor.

SUV modelleri için en önemli özellik bagaj hacmidir. Bu nedenle Renault'nun 472 litrelik üç otomobilin en küçük bagajına sahip olması Kadjar modeli için olumsuz bir etkendir. Skoda ve Karoq 520 litreyle bagaj hacmi karşılaştırmasında aynı özelliklere sahiptir. Ancak 50 litre gibi bir fark olması çokta büyük bir değişim sağlamayacaktır.
renautl kadjar

Kadjar ayrıca güvenlik için de geride kalıyor, çünkü 2019'da temel bir güvenlik özelliği olan otonom frenleme eksik, ancak her iki rakibe de standart olarak takılıyor. Bununla birlikte, Karoq'ta isteğe bağlı ve 3008'de standart olan şerit takip sistemi alınıyor. Kadjar'ın bu özellikler dışında bir eksik noktası daha var ki  kör nokta uyarısı yoktur.SKODA KAROQ


Skoda'nın iç kabini mükemmel. Karoq temiz, pragmatik tasarımı Kadjar'ın biraz karışık görünümlü çizgisinden dolayı daha zarif ve daha hoş.
skoda karoq karşılaştırması
Apple CarPlay ve Android Auto özellikli 8 inç dokunmatik ekranlı bir bilgi-eğlence sistemine sahip. Park sensörleri, geri görüş kamerası, otonom fren, ısıtmalı koltuklar, adaptif cruise control, anahtarsız çalıştırma ve LED farlarla beraber bir bütünlük sağlanıyor.

Vites değişimi de üç otomobilin en iyisi. Hafif bir kaydırma eylemine sahip olsa da hassas ve mekanik bir his veriyor.
skoda karoq karşılaştırması
Bu şanzıman hassasiyeti, Skoda'nın bu üçlünün içerisinde en iyi sürücü arabası olmasının nedenlerinden biri. 3008 gibi çukurlarda çarpma yapmıyor.

Skoda Karoq standart olarak otonom frenleme, yaya algılama ve uyarlanabilir hız sabitleme sistemi sunuyor. Maksimum yolcu alanı için koltuklar iyi ayarlanmış olsa bile, Karoq'un bagajında ​​Kadjar'dan daha fazla yer var; Renault'da 472 litre bulunurken, Skoda kuruluma bağlı olarak 520 litrelik sabit kapasiteye sahip. Ayrıca arkada diz mesafesi çok fazla ve ekstra tavan boşluğu için daha uzun bir çatı hattı mevcut.

Her üç model de Euro NCAP çarpışma testleri karşılaştırmasında beş yıldız aldı.


PEUGEOT 3008


Peugeot 3008 Fransız firmasının EMP2 mimarisine dayanan çok yönlü bir platform kullanılarak üretiliyor.

Konfor ve pratikliğe daha fazla odaklanan bu otomobillerde doğrudan motor gücü daha az önemlidir. Peugeot 3008 1320 kilogramla üç modelin en hafifidir. 3008'in gerçekten parladığı yer, sınıfının en iyilerinden biri olan iç mekanı ile.

Peugeot'nun ikinci nesil i-Kokpit sistemi çok iyi geliştirildi ve sürücünün önünde 12.3 inç dijital ekran ve sekiz inç panoya monte edilmiş dokunmatik ekran ile tüm modellerde çift ekran düzeni şık bir görünüm sağladı. I-Cockpit tasarımı ile küçük bir direksiyon simidine sahip olan 3008, bu nedenle sürüş konumu ideal olmasa da ilk nesline kıyasla daha iyi.
peugeot 3008 karşılaştırması

İkiz ekranla satışa sunulan 3008; Android Auto ve Apple CarPlay , iklim kontrolü, seyir kontrolü ve geri görüş kamerası sunuyor.

3008 çoğu yolda rahattır çünkü daha küçük kusurları iyi bir şekilde kapatmaktadır. Otobanda sağlam bir performans sergilerken motor bir seyirde oldukça sessiz kalıyor.

Ancak süspansiyon rakiplerinin yanı sıra daha büyük çarpmalarla başa çıkamıyor.  Peugeot'nun yumuşak süspansiyonu özellikle Skoda'nınkine göre daha küçük ve yumuşak. Yumuşak olması ve küçük olması sert virajlarda olumsuz etki yaratıyor. 3008'in direksiyonu, Kadjar'dan daha seri davranıyor ancak Renault'nun direksiyon daha doğal. Yeterli bacak ve baş mesafesi var. Renault kadar geniş olsa da, Skoda'dan daha küçük. 520 litrelik bagajı Skoda'yla aynıyken, Kadjar bu konuda geride kalıyor.
peugeot 3008 karşılaştırması

Araç güvenlik olarak diğer modellere kıyasla daha fazla güvenlik sistemi içeriyor. Kör nokta uyarısı, şerit takip sistemi, otonom frenleme, park sensörleri ve geri görüş kamerası ile standart olarak sunuluyor.

SONUÇ

Bu modelleri kıyaslandığında içlerinden en iyisi Skoda Karoq olacaktır.

Yakıt Fiyatları 08 Aralık 2021

Benzin litresi: 9.60 ₺

Dizel litresi: 9.42 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo Aston Martin Audi
BMW Chevrolet Citroen
Dacia DS Fiat
Ford Honda Hyundai
Isuzu Jaguar Jeep
Kia Lada Lamborghini
Land Rover Lexus Mazda
Mercedes Mini Mitsubishi
Nissan Opel Peugeot
Porsche Renault Seat
Skoda Smart Ssangyong
Subaru Suzuki Toyota
Volkswagen Volvo

Son Karşılaştırmalar

Son Haberler

Araba Karşılaştırma

ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

Sıfır Araba Fiyatları

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2021 arabavs.com. │Araba KarşılaştırmaBize Ulaşın