ArabaVS » Araç İncelemeleri » Volkswagen Golf 8 vs. Honda Civic HB Karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Volkswagen Golf 8 vs. Honda Civic HB Karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Son Güncelleme:

Çeşitli konularda sağladıkları avantajlarla birbirlerinin önüne geçen ve aralarında seçim yapmanın oldukça zor olduğu iki aracı kıyaslıyoruz: Honda Civic Hatchback vs. Volkswagen Golf. Hangisi daha iyi, Civic Hb mi Golf 8 mi? İşte teknik ve donanım farklılıkları.


Honda Civic HB vs Volkswagen Golf Kıyaslaması

Honda Civic; Dream, Elegance, Executive ve Executive Plus olarak isimlendirilen dört ayrı pakete sahip. Paketlerin tümünde araçlar benzinli ve LPG’li olarak satışa sunulmuş.
Golf 8 vs Civic HB
Volkswagen Golf; Impression, Life, Style ve R-Line olmak üzere dört ayrı pakete sahip. Başlangıç paketi de dahil olmak üzere tüm paketler benzinli.


Motor ve Performans Karşılaştırması

Honda Civic Hatchback’in başlangıç paketi 1.5 Sport Plus CVT olarak isimlendirilirken, Volkswagen Golf’un başlangıç paketi ise 1.0 Impression olarak isimlendirilmiş. Yazımızda yer alan olan Volkswagen Golf paketi ise 1.0 Life DSG otomatik vitese sahip. Bildiği gibi her marka, üretmiş olduğu araçlar için birden çok paket seçeneği sunuyor ve her paketin yakıt ve vites türleri değişiklik gösterebiliyor.
Volkswagen Civic Hb arka tasarımı
Bu karşılaştırma, 2021 modele yılına ait her iki aracın da benzinli ve otomatik vitesli satışa sunulan en düşük paketlerini baz almıştır. Fiyat anlamında birbirlerine oldukça yakın olan bu iki araç, performans konusunda büyük bir farkla birbirlerinden ayrılıyorlar. Honda Civic HB 1498 cc motor hacmine ve 182 hp beygir gücüne sahipken, Volkswagen Golf ise sadece 999 cc motor hacmine ve 110 hp beygir gücüne sahip. Ulaşabilecekleri maksimum hızlarda ise oldukça yakınlar: Civic 200 KM/s hıza ulaşabilirken, Golf 202 KM/s hıza ulaşabiliyor. Ayrıca Civic 0-100’e 8.4 saniyede erişebilirken, Golf için bu süre 10.2 saniye olarak belirtilmiş.


Yakıt Tüketimi Karşılaştırması

Güç ve performans konusunda Honda Civic’in rakibine karşı kurduğu üstünlük, yakıt tankı kapasitesi ve özellikle yakıt tüketimi konularına gelindiğinde el değiştiriyor. 46 litre yakıt deposuna sahip olan Honda Civic, şehir içinde ortalama 7.9 litre harcıyor; 50 litre yakıt deposuna sahip olan Volkswagen Golf ise şehir içinde ortalama 5.4 litre harcıyor.


Bagaj Hacmi Karşılaştırması

Sürücüler, araçlarının bagajlarının büyük olmasına oldukça önem veriyor. Honda Civic bagaj hacmi 420 litreye kadar ulaşırken, Volkswagen Golf’ün bagaj hacmi 380 litre ile rakibinin gerisinde kalıyor.


Teknik Özellik Kıyaslaması

Honda Civic; 4518 mm uzunluğa, 1799 genişliğe ve 1428 mm yüksekliğe sahip.
Volkswagen Golf; 4284 mm uzunluğa, 1789 genişliğe ve 1411 mm yüksekliğe sahip.
Volkswagen Golf 8 kıyaslaması


Sonuç

Kısaca her iki aracı karşılaştırmak gerekirse: Fiyat konusunda aralarında pek de büyük bir fark olmayan bu iki otomobil, performans ve yakıt tüketimi konularında birbirlerinin önüne geçmeyi başardılar. Her ikisi de oldukça kaliteli ve değerli olan bu araçların kıyaslamasını, performans isteyenler için Honda Civic ve yakıttan tasarruf etmek ve daha güncel bir tasarıma ve yeni nesil teknolojilere sahip olmak isteyenler için ise Volkswagen Golf kazanıyor.


İlgili İçerik: Golf 7 vs. Honda Civic HB

Yakıt Fiyatları 23 Mayıs 2024

Benzin litresi: 43.64 ₺

Dizel litresi: 41.15 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com