ArabaVS » Yeni Arabalar » Yeni Mercedes GLA Ne Zaman Geliyor? Yeni GLA'nın Özellikleri

Yeni Mercedes GLA Ne Zaman Geliyor? Yeni GLA'nın Özellikleri

Son Güncelleme:

Sekizinci nesil olan yeni Mercedes-Benz GLA geliyor. Aynı zamanda markanın başarılı SUV modelleri ailesine giriş seviyesini temsil ediyor. 
Yeni GLA Özellikleri


Yeni Mercedes GLA 

 
Araç önceki modele kıyasla burada önemli ölçüde güçlendirilen araç: 1611 mm yüksekliğiyle önceki modelden on santimetreden daha yüksek olarak gelecek. Buna karşılık olarak karakteristik duruşu ve keskin hatlarıyla beraber geliyor. Arazi tasarımı özellikleriyle ön ve arkada kısa çıkıntılar bulunduruyor. 4MATIC modellerinde standart olarak Off-Road özelliğiyle satışa sunulacak olan araç 'MULTIBEAM LED' adı verilen farlarla birlikte özel bir ışık fonksiyonu sunuyor. 
 
Sürüş yardım paketi'nin gelişmiş fonksiyonları genetiğinde taşıyacak olan araç örneğin, sürücüyü yaklaşan bisikletkere veya araçlara karşı uyarılar barındırıyor. Yayaları unutmayan firma; yaya tespit edildiğinde de uyarı sinyalleri veriyor. Yeni GLA sürücünün tepki vermediği anlarda tepki verebilir. Aktif fren yardımı sistemi birçok durumda bir çarpışmayı önlemek veya şiddetini azaltmak için otonom fren uyguluyor. Otonom frenleme sitemi 60 km/h hıza kadar aktif olarak çalışmaktadır. 
 
Yeni GLA dış tasarımı
 


Dış Tasarım

 
GLA, ön ve arkada kısa çıkıntılarla güçlü ve genel oranlara sahiptir. Keskin hatlarının yanında azaltılmış çizgiler ve vurgulanmış düzlemlerle net konturlar sunarken sportifliği ve modernliği de beraberinde taşır. GLA yan camlarıyla coupe benzeri hatları mevcuttur. Bu konturlu yan camlar araca dinamik olarak zarif bir hava katar.
 
Mercedes'in diğer SUV modellerinde olduğu gibi, radyatör ızgarası da tek bir panjur ve merkezi bir yıldız amblemi ile birlikte belirgin açıklıklara sahiptir. Yan ve arka görünüm aracın kas omuzları ile karakterizedir. Kapılar eşiklerin üzerine uzanır, böylece bir yandan erişim kolaylığını geliştirirken, aynı zamanda yan çarpışma durumunda darbe korumasını iyileştirir. Arka lambalar iki bölümden oluşur ve reflektörler tamponda ayrı olarak konumlandırılır.
 


İç Tasarım

 
Gösterge paneli iki tane 17.78 inç ve bir tane 10.25 inç ekrandan oluşur. Yuvarlak havalandırma çıkışlarına sahip araç sezgisel olarak çalışan MBUX bilgi-eğlence sistemine sahiptir. Parlak ekranlar üzerine inşa edilen teknolojik özellikleri grafikler, özelleştirilebilir sunum, tam renkli head-up display ekranı sunuyor. 
 
Yeni GLA iç tasarımı
 


Teknolojik Özellikler

 
Sabit frenleme sistemi, 
Aktif park yardımı,
Aktif şerit takibi,
Trafik işaretleri tanıma,
Aktif kör nokta uyarısı,
Safe Plus adı verilen darbe önleyici sistemle beraber sunulmaktadır. Çarpışma tehlikesi devam ederse, sistem frenleri bırakmayarak ikinci çarpışmada yaralanma riskini en aza indirger.
 
Yeni GLA ne zaman Türkiye'ye gelecek?


Yeni GLA Ne Zaman Türkiye'ye Gelecek?

 
Yeni Mercedes-Benz GLA, 2020 ilkbaharında Avrupa'daki ilk çıkışını yapacak ve 2020 yaz başında Türkiye'ye gelecek. Aracın Türkiye'ye Mayıs ayında geleceği ve satışa sunulacağu söylense de küresel virüs salgınından dolayı Mayıs içerisinde satışta olup olmayacağı net değil.


**Yeni GLA Türkiye'de satışa sunuldu. 


>> 2020 Yeni Gla Teknik ve Donanım Özellikleri


 
Yeni GLA bagaj hacmi


Yakıt Fiyatları 23 Mayıs 2024

Benzin litresi: 43.64 ₺

Dizel litresi: 41.15 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com