ArabaVS » Yeni Arabalar » Yeni Opel Corsa F vs Yeni Peugeot 208 Farklılıkları!

Yeni Opel Corsa F vs Yeni Peugeot 208 Farklılıkları!

Son Güncelleme:

Yeni Opel Corsa 6. nesil ile Peugeot markasının özel bir aracı. Sadece iki yıl içinde yeni bir şehir otomobili yapmak için yeterli bir süre kazanan PSA Grubu yeni 208'e kıyasla daha uzun, daha yuvarlak, daha çok SUV. Opel Corsa F ile Peugeot 208'in teknik özellikleri karşılaştırıldığında araçlarda ki farklılıklar şu şekilde.corsa vs 208 karşılaştırması
Yeni Corsa modeli Eski Corsa'yla karşılaştırıldığında tüm teknik genetiğini taşıyor. Corsa F 208'e kıyasla, tasarım açısından oldukça az bir fark var. İçeride ambiyans açısından oldukça önemli farklılıklar var. Peugeot'dan 1.2 PureTech'ten başkası olmayan 100 beygirlik motoru Elegance donanımı ile Opel Corsa F modelini karşılaştırdığımız da farkları şu şekilde ortaya çıkıyor.Opel Corsa F; Peugeot 208'den daha klasik

opel corsa f

Araçlar kıyaslandığında 208 ile hiçbir farkı yok, ancak küçük bir değişkenlik var; Direksiyon simidi. Opel klasikciliğinden ve geleneksel genetiğinden vazgeçmiyor. Eğlence ve multimedya ekranının altındaki Opel'in genetiği olan tuşlar değiştirilmeden aynı büyüklükte bırakılmış. Bazı çevreler tarafından tuşların büyük bulunduğu ve dokunmatik olması gerektiği düşünülse de Fransız Grubu Opel'i bu klasikliğinden çıkarmamış. Donanımlar standart olarak modern sürüş yardımcısı içeriyor, ancak bunun karşılığında standart klima manuel olarak kullanılıyor. Ünlü Matrix Led ışıkları araç donanımında opsiyonel olarak sunuluyor. Öte yandan, 208'de olduğu gibi iç mekan açısından çok geniş olmayan arka koltukları Polo veya Ibiza gibi bu segmentteki araçlardan daha az alan sağlıyor.2020 Opel Corsa vs Peugeot 208


Opel Corsa, 75, 100, 102 ve 130 beygir seçenekleri sunmaktadır. 102 Hp olan motor seçeneği dizel olarak sunuluyor. Bunlar dahil olmak üzere 208 ile aynı motorları kullanıyor.
yeni peugeot 208

6. nesil Corsa'nın motoruyla başlayalım: araçta Peugeot'daki 3 silindirli 1.2 litrelik PureTech, Opel'de 1.2 litre turbo motora sahip, iki araçta da 100 beygir gücü var. Bu beygir sayısı 1200 kg'den daha az verilen bu küçük arabada yeterli olacaktır. Boyutları olarak çok değişmeyen aracın motor olarak insanların hoşuna gideceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Opel markası aracın süspansiyonlarla hem de koltuklarla birlikte bir uyum içerisinde olduğunu duyurdu. Yapılan testlerde olsun test sürüşlerinde olsun aracın konfor olarak segmentine göre çok güzel olduğu değerlendirmeleri yer alıyor.
208'e kıyasla daha dinamik olan 2020 Corsa'nın şehir içerisinde oldukça rahat bir sürüş sağladığının sinyalleri verildi.


Yakıt Fiyatları 18 Temmuz 2024

Benzin litresi: 45.61 ₺

Dizel litresi: 45.57 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com