ArabaVS » Yerli Otomobil » Yerli Otomobil'de 1 Yılda Neler Yapıldı? İşte dikkat çeken detaylar!

Yerli Otomobil'de 1 Yılda Neler Yapıldı? İşte dikkat çeken detaylar!

Son Güncelleme:

26 Aralık 2020 itibariyle TOGG'un resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamalarda 27 Aralık (Bugün) işaret edilmişti. Saat 11.00 itibariyle yayınlanan yeni tweette Yerli otomobilimiz için 1 yıllık gelişmeleri anlatan bir video yayınlandı. 

TOGG 1 Yaşında

Bu paylaşımın hemen arkasından Gürcan Karakaş önemli açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar.
Yerli Otomobil TOGG için önemli açıklamalar yapıldı
Bunlardan birincisi Gemlik’teki tesisimizin inşasının başlamasıydı, ikincisi de yine projemiz çerçevesinde batarya teknolojileri konusunda dünyada en iyilerden birisi olan, bize göre en iyisi olan Farasis firmasıyla da ortak girişim konusunda anlaşmamız ve bunun niyetini de bir niyet mektubuyla açıklamamız oldu. Onun haricinde hızlıca şöyle bir üzerinden geçecek olursak bu planda neler vardı? 
Bir; ürünümüzle ilgili olan teknik konuların yanında tedarikçi seçimlerinin tamamlanması vardı. Bunu tamamladık.
 
İkincisi; tedarikçilerle beraber fonksiyon testleri, ilk numuneler, prototipler üzerinde çalışmaya başladık. Ve tabii hepsinin yanında, markamızı geliştirmek, güçlendirmek konusunda faaliyetlerimiz oldu. Bir de mobilite ekosistemi var, biliyorsunuz bizim akıllı cihazımızın, otomobilin yanında onunla beraber oluşturduğumuz, Türkiye Mobilite Ekosistemi’nin çekirdeği diyoruz, mobilite ekosisteminin ilk kademelerinin uygulanması vardı. Bunların üzerinde adım adım ilerliyoruz.
 
Gürcan Karakaş, tüm bu açıklamalara ek olarak TOGG’un Gemlik’te yer alacak üretim tesisininde, Marmara Bölgesi’nin deprem riski yüksek olan bir bölge olmasından ötürü özel olarak zemin güçlendirme çalışmaları yapıldığını da vurguladı. Tesisle ilgili de örnekler veren Karakaş, tesisin içerisinde yer alacak olan boyahane gibi çeşitli bölümlerin siparişlerinin şimdiden verildiğini de açıkladı.
 
Gürcan Karakaş, açıklamalarının devamında yerli otomobilin yerlilik miktarının ilk aşamalarda %51 oranında, 3 sene gibi kısa bir süre içerisinde de %68’lere ulaşmış olacağını duyurdu.

İlgili İçerik: TOGG ile ilgili tüm gelişmeler

Yakıt Fiyatları 22 Temmuz 2024

Benzin litresi: 45.70 ₺

Dizel litresi: 45.66 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com