Yerli Otomobilin Markası TOGG Kalacak. Seri Üretimi Ne Zaman Yapılacak?

Son Güncelleme:

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) CEO'su M. Gürcan Karakaş basın toplantısı ile gazetecilerin sorularını cevapladı. TOGG'un Gemlik'te bulunan tesisi hakkında açıklamalar yapan Karakaş bu tesisin Mobilite Ekosistemi hedefinin ilk adımı olduğunu belirtti.
Yerli Otomobilin markası belli oldu
İnşaat güçlendirme çalışmalarının yaklaşık 18 ay sürecek. TOGG tesisi, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde üretim ve montaj hatlarına kavuşarak resmi olarak kapılarını açacak. 2022'nin sonunda ise ilk seri üretim modelin bantlardan inmesi bekleniyor.
 
Tesisin yılda 175.000 otomobil üretme kapasitesine sahip olacağını duyuran Karakaş, bu kapasiteye ulaşıldığında istihdam sayısının da 4.300 kişiye kadar yükseleceğini söyledi. 2030 yılına kadar 5 farklı modelden toplam 1 milyon adet araç üretilecek.
 

Yerli Otomobilin Markası Ne Olacak?

 
Yerli otomobilin mühendislik kanadında hala geliştirildiğini söyleyen Karakaş, aracın markasının da 'TOGG' olarak kalacağını duyurdu. Euro NCAP'ten 5 yıldız alacak şekilde araç üreteceklerini ifade eden CEO modelin şasi, batarya, elektrik motoru gibi temel ürünlerinin belirlendiğini ve teknolojik özellikler üzerinde çalıştıklarını duyurdu. 
 

İlgili İçerik: Yerli Otomobil Haberleri

Yakıt Fiyatları 18 Eylül 2020

Benzin litresi: 6.75

Dizel litresi: 5.78


Son Karşılaştırmalar

Son Haberler


Araba Karşılaştırma

ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

Sıfır Araba Fiyatları

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2020 arabavs.com. │Araba KarşılaştırmaBize Ulaşın