ArabaVS » Yeni Arabalar » 2020 Model Opel Corsa F Motor & Donanım Seçenekleri!

2020 Model Opel Corsa F Motor & Donanım Seçenekleri!

Son Güncelleme:

OPEL CORSA F MOTOR SEÇENEKLERİ


Opel'i Satın alan Fransız PSA Grubu Corsa Modelini uzun süredir çıkarmayı hedefliyordu ve sonunda Opel Corsa F modelini görücüye çıkardı ve tanıtımını yaptı. İlk olarak "Corsa Elektrikli-e" olarak tanıtıldı. Sonrasında F kodlu içten yanmalı yeni Corsa'nın motorunu tanıttı.
yeni opel corsa f 2020

Tasarımsal farklılıkları olmayan Corsa-e olarak çok benzeyen F yeni serisinde yine benzinli ve dizel motorlardan vazgeçmeyecek. Giriş aşamasında 75hp gücünde başlagıç paketi olan araçta atmosferik motorla 1.2 litre hacimli PureTech ünite kullanılacak.

Turbo olmayan modelde 5 ileri manuel şanzıman yani en boş paket olarak çıkarılacak. Diğer motor seçeneeklerinde iste 1.2litre hacimli 110 beygire 205 Nm tork üretecekken, 130hp güce 230 Nm tork gücü üretecek. Otomatik şanzıman seçeneğinde 8 ileri şanzımanıyla beraber ivmelenmesi ve yakıt tasarrufu konusunda adından söz ettirecek.
130 beygir gücündeki araç 0-100km/h hıza da 8.7sn gibi bir sürede ulaşacak.

1.5 litre hacimli dizel motorunda ise 102 hp güç, 250 Nm tork üretecek.


LED MATRİX ÖN FAR KULLANILACAK

opel corsa donanım paketleri

İlk kez corsa serisinde kullanılacak olan Corsa F modelinde adaptif far sistemi ile kullanıcıya rahat ve günvenli bir sürüş deneyimi sunacak. Ön kameralar sayesinde de karşıdan gelecen sürücüyü rahatsız etmemek amacıyla yeni bir teknoloji kullanılmış. 


OPEL CORSA F DONANIM PAKETLERİ

opel corsa f ne zaman gelecek

Opel Corsa F donanım paketleri olarak hangi paketlerle gelecek? Donanım paketleri olarak Edition, Elegance, GS Line paketleri ile gelecek. Türkiye'de yeni yeni yaygınlaşacan GSI motorun gelip gelmeyeceği konusunda herhangi bir netlik yok.
 

OPEL CORSA F TÜRKİYE'YE NE ZAMAN GELECEK?

Resmi olarak yapılan bir açıklama olmasa da aracın Türkiye'ye geliş tarihi 2020 yılı 2.çeyreği gibi olacaktır. Test aşamaları yeni biten aracın Ncap testleri tamamlandığı zaman seri üretime hazır olacağını söyleyebiliriz ve en kısa zamanda gelecektir.

Yakıt Fiyatları 24 Mart 2023

Benzin litresi: 20.90 ₺

Dizel litresi: 20.80 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chevrolet
Citroen
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.