2021 Yeni Hyundai Kona: Özellikleri ve Motor Seçenekleri!

Son Güncelleme:

Yeni Hyundai Kona makyajlanıyor. N Line donanım paketi dahil olmak üzere bir tasarım güncellemesi ona dinamik yeni bir görünüm kazandırıyor. Gelişmiş bir güç aktarım mekanizması serisi hem sportif hem de çevre dostu seçenekler sunacak. Yükseltilmiş bağlantı ve rahatlık özellikleri yolda daha da konforlu bir deneyim sağlayacak. 
 
 

2021 YENI HYUNDAI KONA 

Hyundai Kona'nın ön ve arkadaki tasarım güncellemeleri yeni Kona'ya sağlam bir tasarım imzası oluşturmuş. Çarpıcı yeni ön uç tasarımı, sportif görünümü ve göz alıcı koruyucu kaplama panelleriyle öne çıkan araç uzatılmış kaputuyla güçlü bir görünüm sunuyor. Gelişmiş LED'leri ve alt hava girişleri aerodinamik konusunda arabayı işlevselleştiriyor.  Yan gövde tasarımı Kona'nın kaslı yapısını korurken, yeni arka lambalar yatay olarak uzatılmış. Ek olarak önceki nesilden taşınan 16 inçlik jantlara 17 ve 18 inçlik güncellemeler gelmiş. 
2021 Hyundai yeni Kona
Boyut olarak yeni Kona, önceki versiyona göre 40 mm daha uzun ve geniş. 
 
 

YENİ KONA İÇ TASARIMI 

2021 yeni Kona iç tasarımı
Yeni Hyundai Kona'nın iç mekanı, selefinden daha sofistike ve ilerici bir görünüm için tasarlandı. Yatay yerleşimi vurgulamak için yeni konsol alanı gösterge panelinden ayrık olarak tasarlandı. Özellik olarakta iç tasarımı bir elektrikli park freni eklenmiş. Orta bardak tutucuyu ve ayak lambalarını aydınlatarak aracın yaşam tarzı vurgulanmış. 
 
 

YENI KONA ÖZELLİKLERİ

Bu modelde bir yenilik oluşturacak olan özellikler ilk kez tamamen yeni i20'de görülmüştü. 10.25 inçlik bir dijital ekran kümesi sunan araç Artırılmış Gerçeklik veya Google Haritalar'ı kullanarak, otomobil park edildikten sonra bile hedefe ulaşmaya yardımcı oluyor. Canlı Park Bilgileri ve ek ses tanıma özellikleriyle donatılan yeni Kona modeli basit bir sesli komutla klima, arka cam ve yan ayna ısıtmasının yanı sıra direksiyon simidi ısıtması gibi özellikleri etkinleştirebiliyor. Aynı zamanda kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay imkanı sunuyor.
Hyundai Yeni Kona dış tasarımı
> Seyir Kontrolü
> Kör Nokta Çarpışma Önleme 
> Şerit Takip Asistanı
> Bisikletli algılama
> Yaya algılama 
> Çarpışma Önleme
> Akıllı Hız Sınırlama gibi özellikleriyle konfor ve rahatlık sunacak.
 

MOTOR SEÇENEKLERİ 

Yeni Kona 198 PS 7 ileri çift kavramalı şanzımana sahip geliştirilmiş 1.6 litrelik T-GDI motor yer alıyor. Bu güçlü, sportif güç aktarma organı hem iki tekerlekten çekişli hem de dört tekerlekten çekişli varyasyonlarda mevcuttur.
Hyundai Yeni Kona motor seçenekleri
Yakıt verimliliğini artırmak için 48 voltluk hafif hibrit teknolojisi de bir başka motor için sunulacak. Bu teknoloji, standart olarak 136 BG 1.6 litrelik dizel motora entegre ve yedi ileri DCT veya altı ileri manuel şanzıman sunacak. İsteğe bağlı dört tekerlekten çekiş sistemi de mevcut olacak.
 
120 beygirlik 1.0 litrelik T-GDI benzinli motor, isteğe bağlı olarak 48 volt hafif hibrit teknolojisi ve 6 ileri manuel ile donatılabilir.
 

YENİ KONA NE ZAMAN TÜRKİYE'YE GELECEK?

Tamamen yeni Hyundai Kona yıl sonuna doğru Avrupa showroomlarına ulaşması bekleniyor. Yeni Kona Hybrid 2021'in başını takip edecek. Yeni Kona'nın Türkiye'ye geliş tarihi 2021 yılı ilk çeyreği olacaktır. 
Hyundai Yeni Kona ne zaman gelecek?
 

İlgili İçerik: Yeni Hyundai i20 Özellikleri 2021

Yakıt Fiyatları 20 Ekim 2020

Benzin litresi: 6.88

Dizel litresi: 6.15

Son Karşılaştırmalar

Son Haberler


Araba Karşılaştırma

ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

Sıfır Araba Fiyatları

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2020 arabavs.com. │Araba KarşılaştırmaBize Ulaşın