ArabaVS » Yararlı Bilgiler » Alman araba markaları hangileri? İşte öne çıkan markaların listesi

Alman araba markaları hangileri? İşte öne çıkan markaların listesi

Son Güncelleme:

İkinci Dünya Savaşından sonrasında sanayi alanında hızlı bir şekilde değişim ve gelişim gösteren Almanya otomobil sektörünün bugünkü temellerini o zaman atmış ve bir öncü haline gelmiştir.. Ülkemizde pahalı olsada kadar tercih edilen bu araçlar konfor ve lüksü bir arada sunuyor. Sizler için derlediğimiz Alman araç markalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.


ALMAN OTOMOBİL MARKALARI

Alman araç markaları


Mercedes-Benz

1926 yılında Karl Benz ve Gottlieb Daimler tarafından Almanya'da kurulan Mercedes günümüzde de en konforlu ve kaliteleri araçlar arasında yer alıyor. Ülkemizde ticari ve otomobil kategorisinde çokça tercih edilen Mercedes markası konfor ve kaliteyi bir arada sunmasından dolayı Alman markaları arasında ilk sırada yer alıyor.  


BMW

1916 yılında Münih'te uçak motoru üretmek için kurulan BMW markası 1928 yılından sonrasında otomobil üretimine dahil olmuştur. Avrupa ve Amerika da Mercedes ile kıyasıya bir rekabet içerisinde olan Alman markası Türkiye'de de çok satan markalar arasında yer almaktadır. 


Volkswagen

1937 yılında halk arabası üretmek amacıyla kurulmuştur. Kelime anlamı olarakta halkın arabası anlamına gelmektedir. Günümüzde dünyanın en büyük otomobil üreticisi konumunda yer alan VW grubu bünyesinde birçok markayıda barındırmaktadır.
Audi Alman markasıdır


Audi

Volkswagen şirketinin bir diğer markası olan Audi premium otomobil üreticisi olarak bugünlere gelmiştir. Ağırlıklı olarak sedan gövde tipinde üretim yapan markanın HB modelleri de mevcuttur.


Seat

İspanya Devleti tarafından kurulduktan sonrasında Volkswagen Grubu tarafından satın alınan Seat Alman markasıdır. Alman teknolojisi ile günümüzde ki varlığını sürdürmektedir.
Skoda markası Alman üreticilere aittir.


Skoda

Skoda Auto Çek otomobil üreticisi olan en eski otomobil üreticilerinden biridir. Şirket 1895 yılında Laurin & Klement adlı aile şirketinde çalışan 2 kişinin bisiklet yapmak üzere ortaklık kurmaları ile kuruldu. 1899'da motosiklet, 6 yıl sonra da araba üretmeye başladılar sonrasında 1991 senesinde Volkswagen Grubu tarafından satın alındı.


Opel 

Opel 1929'dan 2017'ye kadar, Amerikan otomobil üreticisi General Motors'a aitti. Birleşik Krallık'ta Vauxhall markası altında satılan markayı Opel, Ağustos 2017'de Fransız otomobil üreticisi Groupe PSA tarafında satın alındı.


İlgili İçerik: Alman Araç Markaları ve Modelleri Listesi

Yakıt Fiyatları 24 Haziran 2024

Benzin litresi: 41.24 ₺

Dizel litresi: 41.67 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com