ArabaVS » Güncel Haberler » Apple araba sektörüne giriş yapıyor: Apple Car 2024'te yollarda!

Apple araba sektörüne giriş yapıyor: Apple Car 2024'te yollarda!

Son Güncelleme:

Apple markasının bir otomobile olan ilgisi iPhone'un öncesine dayanıyor. Apple yöneticileri piyasasına girmeden öncesinde bir araba yapmayı düşündüler. Steve Jobs, bir Apple otomobil geliştirmeyi düşündü ve hatta 2010 yılında bir araç üreticisiyle görüştü ancak 2008 yılının sonunda bir otomobil üzerinde çalışmamaya karar verdiği ve bunun yerine akıllı cihazlarına odaklanmayı tercih ettiğini duyurdu.


APPLE CAR 2024'TE ÇIKACAK

Iphone artık Apple'ın en karlı cihazı olduğundan, Apple başka sektörleri araştırma ve geliştirme yollarına yöneldi. Bunların başında da tabiki daha öncesinden vazgeçtikleri otomobil projesiydi. 2015 yılında Apple Car ile ilgili ilk detaylar sızmaya başlamıştı. 2015 yılının Şubat ayında, Apple'a kiralanan gizemli bir minibüs değişik spekülasyonlarına yol açtı. Bunların en tuhafı kendi kendine giden bir araç olasılığına doğru uzanıyordu. Bunların ardı arkası kesilmedi derken, Apple Car adını verdikleri özel bir otomobil üretmeyi hedefledikleri ortaya çıktı.
Apple otomobil üretecek
Tamamen elektrikli olması planlanan aracın bilinen pillerin (Lityum-iyon) aksine Nanocell adını verdikleri bir teknolojiyle geliştirileceği ve daha uzun menzil kapasitesi sunacağı söylentiler arasında. Aracın full elektrikli olmasının yanında da otonom olması ve bekleniyor. Tesla markasının kurucusu Elon Musk ile bir ortaklık kurulacağı da söylentiler arasında yer alıyor. 


Hibrit Araç Karşılaştırma


Yakıt Fiyatları 25 Temmuz 2024

Benzin litresi: 45.70 ₺

Dizel litresi: 45.66 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com