ArabaVS » Yararlı Bilgiler » Araba Fiyatları Düşecek Mi? Sıfır Almak Mı Mantıklı İkinci El Mi?

Araba Fiyatları Düşecek Mi? Sıfır Almak Mı Mantıklı İkinci El Mi?

Son Güncelleme:

Sıfır araç fiyatlarının artışıyla beraber ikinci el piyasasında fiyatlar sıfır fiyatlarını geçti. Durum böyle olunca da tüketici sıfır otomobillere yöneldi. İkinci el araba fiyatlarının her geçen gün artması, tüketicilere ikinci el araba fiyatları ne zaman düşecek sorusunu akıllara getirdi. Sıfır araçlar ne zaman gelecek? Fiyatlar düşecek mi? Toyota Türkiye CEO'su durum değerlendirmesi yaptı.
 
İkinci el araç fiyatları düşer mi?
Konuyla ilgili açıklamalar yapan Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, pandemide ikinci dalga olmazsa Ekim, Kasım aylarında talebe yetişmeye başlanacağını belirtti.
 
İkinci el araç piyasasında bir süredir devam eden fiyat artışının nedeni bayilerde sıfır araç olmamasından kaynaklanıyor. Yurtdışında pandemi otomobil üretimini durdurma noktasına getirdi. Durum böyle olunca da bayilerde sıfır araç kalmadı. Bu da doğal olarak ikinci el araçların yükselmesine neden oldu. Konuyla ilgili önemli açıklamalara devam eden Toyota Türkiye Üst Yöneticisi Ali Haydar Bozkurt, Haziran itibarıyla yoğun bir talebin olduğunu iletti.


İkinci el araba fiyatları düşer mi?

İkinci el araba satın almak isteyen tüketiciler bir süredir yüksek ikinci el araba fiyatları ile karşılaşıyor. Kimisi almaktan vazgeçerken kimise de sıfır araçlara yöneliyor. Belli bir kesim ise araç fiyatlarının düşmesini bekliyor. Peki ikinci el araç fiyatları ne zaman düşecek? 2. el araba fiyatları ancak ülkeye araçlar gelmeye başladıktan sonra normalleşir. Yükselen fiyatlar eski seviyelere geri dönmesi çok zor olsa da bayilerin kampanyasıyla beraber fiyatların gevşemesi bekleniyor. 


Otomobil Üreticileri Üretime Tekrar Başladı!

Sıfır araç almak mantıklı mı?
Ali Haydar Bozkurt, ikinci el araç fiyatları ve sıfır araç bulunurluğu arasındaki ilişkiye dair bir kargaşa olduğunu söyledi. Talep patlamasının 2018 yılından beri olduğunun ve pandemi olmasa da beklenen seviyenin üzerinde olduğunu bildirdi. Bayiler; ikinci el araç piyasasının kendilerinden kaynaklanmadığını onların bu duruma etkisi olmadığını söylediler. Bununla ilgili olarak araçların liste fiyatını her ay düzenli olarak yayınladıklarını, araçların bayiden çıkar çıkmaz fiyatları arttırılarak ilana koyulduklarını dile getirdi. İkinci el araba fiyatları düzenleme yasasının uzun süredir ertelendiğini ve bir an önce çıkması gerektiğini belirten Bozkurt, düzenlemeyle ikinci el piyasasındaki fırsatçılıkların ve soruların önüne geçilebileceğini iletti.


Sıfır Araçlar Ne Zaman Gelecek?

İkinci el araç fiyatları düşecek mi?
Ali Haydar Bozkurt fiyat artışıyla ilgili fazlaca şikayet olduğunun farkında olduklarını bununla ilgili olarak rekabetçi bir sektörde olduklarını ve firmaların rekabet edebilmek için fiyatları olabildiğince aşağıda tuttuğunu söyledi. Araçların Euro bazında geldiğini ve kur dalgalanmasından kendilerininde etkilendiğini dile getiren Bozkurt bu durumda bile fiyatları mümkün oldukça düşük tutuyoruz dedi. 
 
Sonuç olarak sıfır araçlar Haziran itibarıyla üretime cevap vermeye başladığını söyleyen Bozkurt: 2 aylık bekleme süresin geride kaldığını, Koronavirüste ikinci dalga olmazsa yakın zamanda sıfır araçların ülkemize geleceğini söyledi. Gözler pandeminin seyrinde. Pademide 2.dalga yaşanmazsa araçlar Kasım gibi Türkiye'de olacak.


İlgili İçerik: Otomotiv Devlerinin Alt Markaları

Yakıt Fiyatları 24 Haziran 2024

Benzin litresi: 41.24 ₺

Dizel litresi: 41.67 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com