ArabaVS » Yeni Arabalar » Ford Mustang Shelby GT500 tanıtıldı. Yeni Nesil Mustang Shelby GT500!

Ford Mustang Shelby GT500 tanıtıldı. Yeni Nesil Mustang Shelby GT500!

Son Güncelleme:

Ford, Mustang Shelby GT500 modelini duyurdu. Şimdiye kadar Mustang motorunun en güçlüsü olarak tanıtılan bu modelin Türkiye'ye ne zaman geleceği netlik kazanmasa da aracın beygiri otomobil severleri etkiledi.


ford mustang shelby gt500

FORD MUSTANG SHELBY GT500Ford markasının en iyi araçlarından birisi olan Mustang Shelby GT500 2020 model çıkacak olan aracın özelliklerini ve donanımını duyurdu.
ford shelby gt500

Ford Mustang Shelby GT500 tam tamına 760 HP güç üretecek. 845 Nm tork değeriyle tam bir yarış arabası olarak çıkarılması hedefleniyor. V8 ve 5.2 litre hacimli motoru ile en güçlü beslemeli motor olarak adını tarihe yazdırmayı hedefliyor. Azami hızı 289km/h olarak açıklanan aracın 0-100km/h hıza kaç saniyede çıkacağı bir sır gibi saklanıyor.

Aracın bir diğer özelliği ise egzoz sesi. 4 farklı egzoz moduyla gelecek olan aracın kullanıcıyı ses olarakta tatmin edeceği belirtiliyor. Bu sesin dışında araç içerisine uzun yolda ses almaması için ekstra yapılan gürültü engelleyici sistem de yine kullanıcılar için artı olarak geliyor. Sürüş modları olarakda konfordan sporta, pistten ekonomiye kadar bir çok sürüş moduna sahip. Jantlarda karbon fiber kullanımı ve Recaro koltuklarıyla konfor ve güvenliği aynı anda sağlıyor.


FORD MUSTANG SHELBY GT500 FİYATI

ford mustang 4 farklı egzoz

2020 model Forf  Mustang Shelby GT500 modelinin satış fiyatları daha belirlenmedi. Tabiki Türkiye için belirlenmedi. Amerika'da başlangıç fiyatı olarak 60bin dolar olması bekleniyor.

Yakıt Fiyatları 05 Aralık 2023

Benzin litresi: 35.17 ₺

Dizel litresi: 38.15 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2023 Arabavs.com