ArabaVS » Güncel Haberler » İkinci El Araba Fiyatlarının Düşeceği Tarih Belli Oldu. İkinci el araba fiyatları ne zaman düşer?

İkinci El Araba Fiyatlarının Düşeceği Tarih Belli Oldu. İkinci el araba fiyatları ne zaman düşer?

Son Güncelleme:

İkinci el araç fiyatları yılbaşından bu güne kadar her geçen gün artışını sürdürüyor. 8 Ayda yüzde 30 oranında fiyatlarının artmasını değerlendiren Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç, olağanüstü bir durum olmaması halinde sıfır araçların Kasım ayında Türkiye'de ve bayilerin elinde olacağını ve liste fiyatının üstünde satılan araçların da normal seyrine döneceğini beklediklerini belirtti. 
Araba fiyatları ne zaman düşer
Sıfır araçların normal seyrine dönmesiyle beraber ikinci el araç fiyatlarında da gerileme yaşanacağını kaydeden MASFED Başkanı Aydın Erkoç, ikinci el araç satışına getirilen yetki belgesi mecburiyetinin sektördeki haksız rekabet ve kayıt dışılığının önüne geçeceğini kaydetti.
İlginizi Çekebilir » İkinci El araçlar için Yetki Belgesi Nedir?
 

İKİNCİ EL ARAÇ FİYATLARI NEDEN YÜKSELDİ?

 
Son dönemde ikinci el araç fiyatlarının yükselmesine de açıklık getiren Erkoç, ikinci el araç fiyatlarının neden yükseldiği sorusuna da cevap verdi. İkinci el araba fiyatlarının 2019 yılının son çeyreğinde meydana gelen sıkıntılar ve kur artışı olduğunu dile getirdi. Erkoç, dövizin yükselmesi nedeniyle Türkiye'ye araç getiren distribütörlerin siparişlerini iptal ettirdiğini, pandeminin de başlamasıyla beraber araç üretimininde durma noktasına gelmesinden kaynaklandığını bildirdi.
 
İkinci el araç fiyatları düşecek mi?
 

ARAÇ FİYATLARI NE ZAMAN DÜŞECEK?

 
İkinci el araba fiyatları düşer mi? Araç üretiminin yeniden başlaması Haziran ayının sonunu bulduğunu belirten Erkoç, siparişler verildikten sonra Türkiye'ye geliş tarihi maksimum 3 ay sürdüğünü söyledi. Olağanüstü bir durum olmaması halinde sıfır araçların Kasım ayında Türkiye'de olmasıyla beraber ikinci el araç fiyatlarında da düşüş beklediklerini dile getirdi.

Yakıt Fiyatları 24 Haziran 2024

Benzin litresi: 41.24 ₺

Dizel litresi: 41.67 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com