ArabaVS » Yeni Arabalar » Toyota Yaris Cross Türkiye'de Ne Zaman Satışa Sunulacak? İşte Özellikleri

Toyota Yaris Cross Türkiye'de Ne Zaman Satışa Sunulacak? İşte Özellikleri

Son Güncelleme:

Japon araç üreticisi Toyota, yeni kompakt SUV modeli olan Yaris'i tanıttı. Küçük boyutlu SUV kategorisinde yeni bir model olarak tanıtılan araç Yaris Cross ismiyle satışa sunulacak.


YENİ TOYOTA YARIS CROSS

Totoya Yaris Cross SUV
Yeni Yaris Cross uzunluk olarak 4172;
Genişlik olarak 1765;
Yükseklik olarak 1595 mm sunuyor. Dingil mesafesi 2560 mm olan araç için öne 60 mm, arkaya 180 mm eklendi. 
 
Yerden yüksekliği Yaris hatchback modelinden 30mm daha yükseğe ayarlanacak olan araç aktarma organları olarakta farklı seçenekler sunacak. Araçta 4 tekerlekten çekiş, önden çekiş ve akıllı çekiş sistemi bulunacak.


Yeni Yaris Cross Motor Seçenekleri

92 beygir gücü üretebilen, sıralı üç silindirli 1.5 benzinli motorla donatılmış bir hibrit/benzin motoru sunacak. Yeni Yaris Cross iç tasarımı


Toyota Yaris Cross (B-SUV) Özellikleri

Genel tasarım olarak gençlere hitap edecek olan araç yandan bakıldığında hacimli bir şekilde duruyor. Aracın birçok yerine 'Yaris Cross' yazısı koyarak marka algısını oluştururken, renkleri zıtlığa göre düzenleyerek dikkat çekici olması sağlanmış.

Yeni Yaris Cross dış tasarımı
Gerçek SUV araçların pratikliğine ve çok yönlülüğe özel olarak önem veren şirket elleriniz doluyken bir elektrikli bagaj kapağı sunuyor. Daha büyük yükler için güvenli bir zemin altı bölmesi ve daha fazla bagaj alanı sunuyor. Bagaj ayrıca eşyaları sabitlemek ve sürüş sırasında kaymalarını durdurmak için yeni bir esnek kayış sistemi ile donatılmıştır.
 
 
Yeni Toyota Yaris Cross'u kendine özgü tanımlayan özelliklerden biri, akıllı dört tekerlekten çekiş sisteminin kullanılabilirliği. Hibrit model sınıfında benzersiz bir özellik olacak araçta bu yeni sisteme AWD-i adı verilmiş.
 Yeni Yaris Cross Özellikleri
Günlük sürüşlerde, kötü koşullarda ve yol tutuşunun düşük olduğu yüzeylerde ekstra denge ve çekiş sağlar. Yaris Cross Hybrid AWD-i'nin dört tekerlekten çekişli olması B-SUV rakiplerinden daha düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu elde etmesine yardımcı olur.
 
Sistem çekerken ve hızlanırken tahrik torkunu arka aksa yönlendirir. Normal sürüşte Toyota Yaris Cross önden çekiş ile çalışır ancak düşük kavrama koşulları tespit edildiğinde, dört tekerden çekiş otomatik olarak devreye girer.


Yaris Cross Güvenlik Özellikleri

Yeni Yaris Cross'un güvenlik performansının temeli, araca olağanüstü sağlam bir gövde sağlayan GA-B platformudur. En yüksek ve en titiz bağımsız test standartlarını karşılamak amacıyla Toyota Safety Sense aktif güvenlik sistemlerinden ve gelişmiş sürücü yardım işlevlerinden daha fazla yararlanarak sürücü bilgileri, erken uyarılar, otomatik frenleme ve direksiyon müdahalesi.

Toyota Yaris Cross'un tasarım süreci hem Avrupa hem de Japonya'daki stüdyolardan geniş bir ekibi bir araya getirdi. Fikirlerini ve ilhamlarını daha ayrıntılı olarak tanımlamak için her ekip üyesinin fikirleri alındı. Bu sonuçlar doğrultusunda böyle güzellikte bir araç ortaya çıkarıldı.
Toyota Yaris Cross Teknolojileri
Arka tarafta aracın tekerleklerini tam olarak saran geniş çamurluklar araca hacim kazandırıyor. Yatay arka lambaların ve arka ekranın birleştirilmesi Yaris genetiğini ortaya koyuyor.
Toyota Yaris Cross B-SUV segmentinde yer alacak
Toyota, Fransa'daki Valenciennes yakınlarındaki TMMF Onnaing fabrikasında yılda 150.000'den fazla Yaris Cross üretmeyi ve Dünya'da %8'den fazla B-SUV segmentinde bu payı elde etmeyi bekliyor.


2022 Yeni Yaris Cross Ne Zaman Geliyor?

Yeni Toyota Yaris Cross, özellikle bölgenin B-SUV pazarının gereksinimleri ve tercihlerini karşılamak üzere Avrupa için tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Yaris Cross 2021'den itibaren yeni nesil Yaris hatchback ile birlikte Avrupa'da da üretilecek. Türkiye'ye gelişi 2022 yılının üçüncü çeyreği olacak.


[Güncelleme:] Yeni Yaris Cross 20 Haziran 2022 itibariyle ülkemizde satışa sunulmuştur. 


İlgili İçerik: Hyundai Casper ile Tanışın!

Yakıt Fiyatları 23 Mayıs 2024

Benzin litresi: 43.64 ₺

Dizel litresi: 41.15 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com