ArabaVS » Yeni Arabalar » Volkswagen T-Cross Ne Zaman Geliyor? Özellikleri hakkında bilmeniz gerekenler

Volkswagen T-Cross Ne Zaman Geliyor? Özellikleri hakkında bilmeniz gerekenler

Son Güncelleme:

Volkswagen markasının en çok merak edilen ve yakın ilgiyle takip edilen yeni modeli olan T-Cross’un Türkiye pazarındaki durumu hakkındaki bilgiler gün yüzüne çıkmaya başladı.. 2018 yılının sonlarında tanıtılan ve henüz Türkiye pazarına giriş yapmayan Volkswagen T-Cross, resmi olmayan bazı kaynaklardan yapılan açıklamalara göre 2022 yılı içerisinde Türkiye pazarına giriş yapacak.


Volkswagen T-Cross 2022

Yeni Volkswagen T-Cross
Sürücülerin ilgisini üzerinde toplamayı başaran iddialı model T-Cross, farklı ülkelerdeki çeşitli ve yenilikçi özellikleriyle ön plana çıkıyor. Oldukça renkli dış tasarımıyla dikkat çeken otomobil, üst paketlerde yer alan özellikli ve teknolojik iç tasarımıyla da rakiplerinin önüne geçiyor. 385 litrelik standart bagaj hacmine sahip olan araç, koltukların yatırılması ve öne kaydırılmasıyla birlikte 455 litreye kadar genişleyebilen bir hacme sahip oluyor. Her ne kadar 385 litre rakiplerine kıyasla yetersiz görünse de, 455 litreye kadar genişleyebilmesi oldukça olumlu görünüyor.
 
Şu an için Almanya’da satışta olan araç; Life ve Style olmak üzere üç farklı paketle satışa sunulmuş durumda. Başlangıç seviyesinde 95 ve 115 beygir gücünde 1.0 TSI motora sahip olan araç, aynı zamanda 150 beygir gücünde 1.5 TSI motorda sunuyor. 
Volkswagen T-Cross özellikleri
Türkiye için yapılan resmi bir açıklama olmasa da, ilk etapta 150 beygir gücündeki 1.5 TSI versiyonu dışında kalan tüm seçeneklerin Türkiye’de satışa sunulacağı gelen söylentiler arasında. 


Yeni Volkswagen T-Cross Ne Zaman Türkiye’ye Gelecek?

Aracın teknik ve donanım özellikleri, paketleri ve fiyatları gibi temel konularda hiçbir resmi açıklama mevcut olmasa da aracın Almanya’da giriş fiyatı 19.870 €.  Aracın 2022 yılı içerisinde Türkiye pazarına giriş yapması bekleniyor.


 ** Güncelleme ** Volkswagen T-Cross ülkemize giriş yaptı. 2022 Şubat ayının sonunda showroomlarda olacak. 1.0 TSI Life, Style donanımlarıyla gelen aracın başlangıç fiyatı 448.300 TL olarak belirlenmiş.
Yeni Volkswagen T-Cross ne zaman Türkiye'ye geliyor?


İlgili İçerik: Yeni Volkswagen Taigo Özellikleri 2022

Yakıt Fiyatları 23 Mayıs 2024

Benzin litresi: 43.64 ₺

Dizel litresi: 41.15 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com