ArabaVS » Yeni Arabalar » 2021 Elektrikli MG (ZS EV) Özellikleri ve Fiyatı!

2021 Elektrikli MG (ZS EV) Özellikleri ve Fiyatı!

Son Güncelleme:

Sportif, yenilikçi, eğlenceli ve radikal araba modelleri üreten MG (Morris Garages) markasının geçmişi 1924 yılına kadar uzanmaktadır.. İngiliz otomobil markası olan MG araba markası tamamen elektrikle çalışan MG ZS EV modeli ile ülkemizin araç piyasasına resmen giriş yapmıştır. 


MG Araba Markası Hangi Ülkeye Ait?

MG markası hangi ülkenin?
Genel olarak MG markasının özelliklerini ve niteliklerini sıralamamız gerekirse: 
» Spor arabalar üreten Britanyalı otomotiv markasıdır.» 2005'te Çinli Nanjing Otomobil Grubu MG ismini ve üretim tesislerini satın aldı. Aynı zamanda MG isim hakkını ve fabrikayı satın alan 2. Çin firması olan Nanjing de NAC MG ismi ile hem Çin'de hem de İngiltere'de üretim çalışmalarına başladı.» 2007'den itibaren diğer çinli SAIC grubu ile birleşerek üretime devam ettiler.» Markanın amacı uygun fiyatlı modern araba modellerini kullanıcılara sunmaktır.


 
» Sıfır emisyonlu bir araç tasarımı ile yenilikçi, elektrikli ve hibrit otomobiller sunan bir markadır. » İngiltere'de 128 bayi ile hizmet vermektedir. » 7 yıllık üretici garantisi sunmaktadır. » Dünyanın en büyük araba şirketlerinden birisi olan SAIC tarafından desteklenmektedir. SAIC, elektrikli araçlar bakımından Volkswagen ve Tesla'nın ardından dünya üçüncüsüdür.» Markanın ZS EV modeli Avrupa'da satışa sunulan ilk model olup MG ZS EV araba modeli Norveç'te 7'inci; İngiltere'de en çok satılan 6. araç modelidir. Bu kapsamda Avrupa'da performansından çok memnun kalınan bir otomobil markasıdır.


MG ZS EV Genel Özellikleri

Tüm Avrupa kapsamında en çok satılan bu modelin özelliklerini inceleyelim: 
MG markasının elektrikli modeli: ZS EV
» Aracın şarj süresi 22 kW ile 7 saat 45 dakika; 50 kW CCS DC ile şarj edildiğinde ise 42 dakikadır. 50 kW ile şarj edildiğinde %10 - %80 arasında batarya dolmaktadır. » Aracın batarya kapasitesi 44,5 kW olarak karşımıza çıkmaktadır. » CATL hücre üreticisine sahip olan bir araç modelidir. » Aracın tükettiği batarya kapasitesi 127 – 263 Ws/km aralığında değişim göstermektedir. » Aracın menzili ortalama olarak 263 km ile 335 km aralığındadır. » Batarya MG ZS EV araba modeli oturma grubunun alt kısmında ortalı bir şekilde konumlandırılmıştır. » Araç 5 kişilik olup 5 kapılı bir modeldir. » Aracın uzunluğu 4314 mm, genişliği 1809 mm, yüksekliği ise 1620 mm'dir. » Aracın ağırlığı 1502 kilogramdır. » Aracın aks aralığı (ön tekerlek merkezi ile arka tekerlek merkezi arasındaki uzaklık) 2579 mm olarak karşımıza çıkmaktadır.» Aracın yükleme kapasitesi ise 464 kg'dır. » Aracın kırmızı, siyah, 2 farklı tonda mavi ve beyaz renk seçenekleri vardır. » Aracın lastikleri alüminyum alaşımdan oluşmaktadır. » Aracın dönüş çapı 11,2 m'dir. 


MG ZS EV Motor Özellikleri

Genel olarak MG araba modelinin özelliklerini şu şekilde ele alabiliriz: 
MG elektrikli özellikleri
» Aracın torku 353 Nm olarak karşımıza çıkmaktadır.» Aracın motor gücü 105 kW'dir. » Araç 0 km/s'den 100 km/s'ye ortalama 8.2 saniyede çıkmaktadır. » Aracın alabileceği maksimum hız 140 km/s olarak karşımıza çıkmaktadır. 
» Elektrik motoru ön kısımda yer almaktadır. » 7 yıl – 150.000 km garantisi sunmaktadır. (Yıl yada kilometre hangisi önce tamamlanırsa araç yinede garanti kapsamındadır.)


MG ZS EV Türkiye Fiyatları 2021

MG ZS EV Comfort 423.000 TL, MG ZS EV Luxury 439.000 TL'ye satışa sunulmaktadır.Aracın giriş donanım seviyesi Comfort 6 inç alaşımlı jantlar, MG Pilot, Apple CarPlay, Android Auto, 8 inç dokunmatik ve renkli ekran gibi özellikler sunarken;Luxury donanım paketi Elektrikli katlanabilir yan aynalar, Açılabilir cam tavan, Geri görüş kamerası, Deri koltuklar, Ön koltuklarda ısıtma, Elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Arka Trafik Uyarı Sistemi özellikleri sunmaktadır.


 


*Araç fiyat bilgisi MG Türkiye resmi internet sitesinden Ağustos 2021 tarihinde alınmıştır.*
MG ZS EV Elektrikli kaç para?
Bu yazımızda MG araba markasının genel olarak özelliklerini paylaştık. Bakalım ülkemizin araba piyasasına yeni giriş yapan elektrikli MG araba modelleri Avrupa'da yarattığı etkiyi ülkemizde de yaratabilecek mi? 


İlgili İçerik: Japon araç markaları

Yakıt Fiyatları 25 Temmuz 2024

Benzin litresi: 45.70 ₺

Dizel litresi: 45.66 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com