ArabaVS » Yararlı Bilgiler » Honda Civic VS. Toyota Corolla Karşılaştırması! Hangisi Daha İyi!

Honda Civic VS. Toyota Corolla Karşılaştırması! Hangisi Daha İyi!

Son Güncelleme:

Popüler araçlardan Honda Civic ile Toyota Corolla, otomobil satın almak isteyenler tarafından sıkça araştırılıyor ve kıyaslanıyor.. Her iki araç fiyat açısından karşılaştırıldığında Corolla Sedan daha uygun ve avantajlı gibi görünse de, Civic Sedan’ın sunmuş olduğu ek özellikler aradaki fiyat farkının sebebini net bir şekilde ortaya koyuyor. Peki nedir bu araçlar arasındaki farklılıklar! İşte Corolla vs. Civic karşılaştırması. Hangisi daha iyi?


Toyota Coralla VS Honda Civic Kıyaslaması

Honda Civic Sedan; Dream, Elegance, Executive ve Executive Plus olmak üzere dört ayrı paketten oluşuyor. Bu paketler benzinli yada benzin/LPG olarak sunulmaktadır. 2021 yılında çıkış yapan Civic Sedan’ın dizel modeli bulunmamaktadır.
Corolla vs. Civic kıyaslaması
Toyota Corolla Sedan’ın ise Vision, Dream, Flame ve Passion isminde dört ayrı paketi mevcut. Paketler benzinli ve hibrit olarak satışa sunulmaktadır.


Motor ve Performans Karşılaştırması

Civic Sedan’ın başlangıç paketi, 1.6 Elegance CVT olarak satışa sunulurken; Corolla Sedan’ın başlangıç paketi ise 1.5 Vision olarak sunuluyor. Civic ve Corolla’nın yakıt türleri, paketlerine göre değişiklik gösterebilse de karşılaştırmada her iki araç da benzinli olarak baz alınmıştır. Araçların yakıt depolarının kapasiteleri kıyaslandığında Civic 46 litre ve Corolla’da 50 litredir.


Honda Civic özellikleri


Civic Sedan’ın Corolla Sedan’dan önde olduğu ilk konu, aracın motor gücü ve performansıdır. Civic 1597 cc motor hacmine ve 125 beygir gücüne sahipken; Corolla 1490 cc motor hacmine 123 HP güce sahiptir. 0-100 hızlanmalarıysa Civic, 11.5 saniyede 100 KM hıza ulaşabilmekte, Corolla modeliyse de 12.1 saniyede ulaşabilmektedir.


Yakıt Tüketimi Karşılaştırması

Civic, her ne kadar güç anlamında rakibinden önde olsa da, yakıt konusunda Corolla modeline kıyasla dezavantajlı konumdadır. Şehir içi ortalama tüketim miktarının 8.7 litre olduğu belirtilen Civic, şehir içi ortalama tüketim miktarı 7.5 litre olan Corolla’nın oldukça gerisindedir. Her ne kadar araçların güçlü olması bir avantaj gibi görülse de, günümüzde yakıt tüketim verileri de en çok dikkat edilen konulardan birisidir.


Bagaj Hacmi Karşılaştırması

Aracı ile tatile giden ve bagajı aktif kullanan aileler için bagaj hacmi en önemli özelliklerden biridir. Civic Sedan’ın bagaj hacmi 519 litreyken, Corolla’nın bagaj hacmi ise 471 litredir. Bu genişlik farkından dolayı Civic modeli Corolla’ya kıyasla tercih edilebilir.


Teknik Özellik Kıyaslaması

Honda Civic; 4.6 metre uzunluğa (4658 mm), 1.7 metre genişliğe (1799 mm) ve 1.4 metre yüksekliğe (1407 mm) sahiptir.
Toyota Corolla; 4.6 metre uzunluğa (4630 mm), 1.7 metre genişliğe (1780 mm) ve 1.4 metre yükseliğe (1435 mm) sahiptir.


Donanım Özellikleri Karşılaştırması

Honda Civic Sedan deri direksiyon, park sensörleri, geri görüş kamerası, açılabilir cam tavan ve navigasyon gibi tasarım ve güvenlik özellikleri sunarken;
Corolla Sedan hız sabitleme, yokuş kalkış desteği, elektronik park freni, katlanır arka koltuk gibi güvenlik özelliklerinde öne çıkıyor.


Toyota Corolla Kıyaslaması


Sonuç

Özetlemek gerekirse: her iki aracın Türkiye’de satılan en düşük paketleri kıyaslamasında; fiyat konusunda Corolla’nın ön planda olduğu görülsede, performans ve bagaj hacmi gibi özelliklerde de üstün olan Civic, bu karşılaştırmanın galibi olmayı başarıyor.


Yakıt Fiyatları 23 Mayıs 2024

Benzin litresi: 43.64 ₺

Dizel litresi: 41.15 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com