ArabaVS » Yararlı Bilgiler » PTT araç kilometre sorgulaması nasıl yapılır?

PTT araç kilometre sorgulaması nasıl yapılır?

Son Güncelleme:

PTT ve HGS ortaklığıyla hayata geçirilen Kilometre ve Muayene Sorgulama hizmeti sayesinde artık sürücüler, kilometresini sorgulamak istedikleri araçların plaka ya da şasi numarasını girerek 24 Temmuz 2013 ve sonrası için ilgili aracın kilometre kaydına erişebiliyor.. Peki PTT araç kilometre sorgulama nasıl yapılır?

PTT KİLOMETRE SORGULAMA

PTT araç kilometre sorgulama yapmak için öncelikle https://hgs.pttavm.com/arac-km-sorgula adresine gidilmelidir. Ardından açılan ekranda ilgili aracı plakası ile mi, yoksa şasi numarası ile mi sorgulayacağınızı seçmelisiniz. Seçtikten sonra aşağıdaki kutucuğa plakayı ya da şasi numarasını yazmalısınız. Sonrasında en altta yer alan “E-Posta Adresi” kutucuğuna kendinize ait bir e-posta adresi yazmalısınız. 
Araç kilometresi nasıl sorgulanır?
Bu üç işlemi de tamamladıktan sonra karşınıza kredi kartı bilgilerinizi talep eden bir ödeme ekranı gelmektedir. PTT araç kilometre sorgulama işlemine devam edebilmeniz için kredi kartı bilgilerinizi girmeniz ve sorgulama servisi için talep edilen 9 TL hizmet bedelini ödemeniz gerekmektedir. Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra aracınızı seçiyor ve sorgulama işlemini sonlandırıyorsunuz.
Son olarak karşınıza gelen ekran, araç hakkındaki tüm bilgilerin yanı sıra, talep etmiş olduğunuz kilometre bilgisine de sahip. Aracın her muayene tarihlerinde kaydedilen ve güncellenen bu bilgiler, muayene yapılan tarihlerde aracın mevcut kilometresini kaydediyor ve sisteme işliyor. Bu sayede sorgulama yapan kişiler, sorguladıkları araçların hangi yılda kaç kilometre yaptıklarını görüyor, eğer kilometre düşürmek gibi bir işlem yapıldıysa, bunu güncel verilerle kıyaslayıp rahatlıkla öğrenebiliyor.
PTT km sorgulama

İlgili İçerik: Araç Alırken Güvenli Ödeme Sistemi Nasıl Kullanılır?

Yakıt Fiyatları 04 Aralık 2023

Benzin litresi: 35.17 ₺

Dizel litresi: 38.15 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2023 Arabavs.com