ArabaVS » Yararlı Bilgiler » Skoda Kodiaq'ın Sunduğu Teknolojik Özellikler

Skoda Kodiaq'ın Sunduğu Teknolojik Özellikler

Son Güncelleme:

Skoda markasının çok satan araçları arasında yer alan Kodiaq modeli; sınıfının en büyük bagaj hacmi sunan Suv modelidir. Skoda'nın şuan için en son modeli olan araç olağanüstü iç mekan ve yenilikçi teknoloji ile dolu bir özellikler sunuyor. 
 
Skoda Kodiaq Suv pazarındaki güçlü konsepti sayesinde markayı daha da çekici kılıyor ve böylece daha fazla konfor, güvenlikle beraber gerçek zamanlı bilgi sunma özelliğine sahip ilk Skoda.
Skoda Kodiaq Özellikleri
 

Dış tasarım

 
Skoda Kodiaq çok yönlü olmasında dolayı hem iş hem de aile için uygun bir araçtır. Arazide de kolay sürüş imkanı sunan araç zarif hatları ve keskin duruşuyla herkes tarafından tanınıyor.
 
 
Uzun dingil mesafesi geniş iç mekana hacmi sunuyor. Ledler arka lambalarda standart olarak kullanılırken Skoda'ya özgü C-şekilli tasarıma sahiptir. 14 standart boya seçeneğini beraberinde sunan firma farklı donanım paketleri de sunuyor. Şuan da markanın aktif olarak sunduğu paketler arasında Crystal, Elite, Prestige ve Premium donanım paketleri sunmaktadır.
 
Skoda kodiaq teknolojik özellikler
 
Skoda Kodiaq 4.697 mm uzunluğunda, 1.882 mm genişliğinde ve 1.676 mm yüksekliğindedir. Dingil mesafesi olarak 2.791 mm uzunluk sunan araç üzerinde Volkswagen Grubu önemli rol oynamaktadır.
 
 

Skoda Kodiaq'ın Sunduğu Teknolojiler

 
Skoda Kodiaq teknik özellikleri dışında teknolojik özellikleri azımsanamayacak kadar çoktur. 
Skoda Kodiaq ilk 7 kişilik araçtır. Standart kumaş koltuklarına alternatif olarak opsiyonel kumaş/deri kombinasyonu, deri veya Alcantara koltuklar sunulmaktadır. Araç günlük yaşamda pratik ve kullanışlı özellikler sunar. İsteğe bağlı olarak ortam aydınlatması sunan araç 2.5 tona kadar çekme kapasitesine sahiptir. Bu çekme işlemini yaparken sistem direksiyon hakimiyetini mininum düzeyde kontrol altında tutar. Buna ek olarak, geri giderken bir cisim aldılandığı zaman frenleme özelliği vardır. Araç, arka park sensörlerinin gelişmiş bir fonksiyonu kullanır. 
 
Geniş açılı kameralarıyla 180 derece görüntü imkanı sunar. Ön tarafta kullanılan radarlar yaya veya araç algılama özelliklerine sahiptir. Otomatik frenleme sisteminden önce sürücüyü uyarır. Şehir içi acil durum freni 34 km/h kadar etkindir. Opsiyonel olarak yaya koruma gibi özelliklerde sunulmaktadır. 
Skoda kodiaq iç tasarımı
Radarları kullanarak adaptif hız sabitleyici sunan aracın güvenlik özellikleri oldukça gelişmiştir. Şerit takibi, kör nokta uyarı sistemi gibi birçok özellik sunmaktadır. Şerit takip sistemi 65 km/h hıza kadar aktif olmaktadır.
 
Yorgunluk algılayıcı sistem Alman araçlarının neredeyse hepsinde bulunmaktadır. Sistem direksiyon ve şerit uyumunun aynı olmadığını anladığında mola vermesini ister. Trafik işareti tanıma özelliğine sahip araç opsiyonel olarak navigasyon sistemleri de sunmaktadır. 
Skoda kodiaq koltuk seçenekleri
 
Skoda Connect adı verilen uygulama ile araca uzaktan erişim şansı tanınıyor. Kaza sonrası acil durum çağrısı aracın en önemli özelliklerinden birisidir.
 
Araç Apple CarPlay, Android Auto ve MirrorLink gibi standartları da entegre etmiş. Skoda Kodiaq'taki müzik ve bilgi-eğlence sistemleri şuana kadar en son teknolojiyi oluşturmaktadır. 6.5 inç ekranıyla beraber sunduğu bilgi-eğlence sistemi standart olarak geliyor.
 
Kodiaq Usb bağlantıları
Skoda Kodiaq 6 vitesli düz şanzıman ile yedi vitesli DSG şanzımana sahiptir. 7 vitesli DSG şanzıman D ve S modunda kullanılabilir ve vites kolu direksiyon simidinde entegre olarak kullanılabilir. 
 
Elektronik kontrollü dört tekerlekten çekiş sistemi çoğu motor için uyumludur. Dört tekerlekten çekişin merkezinde elektronik olarak kontrol edilen bir kavrama merkezi bulunur. Dört tekerlekten çekiş sistemi akıllı ve hızlı bir şekilde çalışır. Kontrol ünitesi sürekli olarak arka aks için ideal sürüş torkunu hesaplar. Sürüş durumuna bağlı olarak çekiş kaybını hissettiği an devreye girer.
 
Kodiaq koltuk sehpaları
Adaptif dinamik şasi kontrolü de isteğe bağlı (opsiyonel) olarak sunulmaktadır. Bu sistem kullanılarak konfor, normal veya spor şürüş modları arasında seçim yapılabilir.
 
Arazi modu özelliği sunan araç tek düğmeyle bu sisteme geçerken 4 tekerlekten çekiş sistemini de aktif eder. Burada şasi, motor ve frenler engebeli araziye göre ayarlar. 
Skoda Kodiaq çekiş sistemi

İlgili İçerik: Skoda Kodiaq mı? Volkswagen Tiguan mı?

Yakıt Fiyatları 25 Temmuz 2024

Benzin litresi: 45.70 ₺

Dizel litresi: 45.66 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com