ArabaVS » Yararlı Bilgiler » Skoda Kodiaq vs Volkswagen Tiguan! Hangisi Daha İyi?

Skoda Kodiaq vs Volkswagen Tiguan! Hangisi Daha İyi?

Son Güncelleme:

Volkswagen markasının popüler modeli olan Tiguan; Skoda modelinin popüler markası Kodiaq'a karşı! Görünüş, iç mekan, motor, donanım ve daha fazlası..

Sıfır yada ikinci el araba almak isteyenlerin aklındaki soru işaretlerini giderecek olan araç karşılaştırma köşemizde tüm sorularınıza cevap bulacaksınız! Skoda Kodiaq veya Volkswagen Tiguan almak isteyenlerin en çok karşı karşıya kaldıkları karasızlıklardan birisi olan hangi araç daha iyi hangisini tercih etmeli? Volkswagen Tiguan mı Skoda Kodiaq mı?


tiguan vs kodiaq


Volkswagen Tiguan VS Skoda Kodiaq Karşılaştırması

Tiguan modelini görüntüsel olarak Kodiaq'tan ayıran en belirgin özelliği Kodiaq'ın pencere çizgisi yükselmediği için Allspace'den daha büyük görünüyor olması. Tekniksel özelliklerine baktığımızda;
Skoda Kodiaq uzunluğu 4697 , Volkswagen Tiguan'ın uzunluğu 4486 mm olarak ayarlanmış.
Genişlik olarak; 1882 mm genişliğinde olan Kodiaq, 1839 genişliğinde olan Tiguan modeline göre daha geniştir.
Yükseklik olarak; Kodiaq 1676, Tiguan 1632 genişliğindedir. Bunlar doğrultusunda Skoda Kodiaq modeli daha uzun, daha geniş ve daha yüksek. Ancak Skoda aslında marjinal olarak daha kısa görünmektedir. Kare tekerlek kemerleri daha sağlam görünmesini ve tasarım tam olarak cesur olmasını sağlar. Volkswagen modelleri araçlar daha kızgın bir görünüm sağladıkları ve aracın duruşsal olarak (Yükseklik olarak) daha oturaklı durduğunu söyleyebiliriz.


İç Tasarım Farkları

volkswagen tiguan iç
İçeride benzerlikler çok fazla. Çünkü bu arabaların her ikisinde de akıllı teknoloji mimarisi mevcut. Kalite olarak; ikisi arasındaki farkı fark edeceksiniz. Tiguan Kodiaq'dan daha yumuşak dokunuşlu malzemeler ve parlak metal kaplamalar sunuyor. Her ikisi de aile otomobili olarak inşa edilmiş, ancak Skoda'nın fiyatsal olarak daha düşük olması kapıların iç kısımlarındaki sert plastiklerin dolayı.

Teknolojik olarak kazanan modelimiz Tiguan.
Tiguan modelleri analog ve dijital kadran seçenekleri sunuyor. Ancak dijital kadran için biraz daha fazla harcama yaparsanız, analog kadranların yerini alan 12,3 inç dijital sürücü ekranına sahip olursunuz. Audi’nin Sanal Kokpit sistemi kadar keskin üretilen bu içi mekan Volkswagen modellerini güncel hissettiriyor. Kodiaq, giriş seviyesi modeller dışındaki tüm modellerde Tiguan'ın 8 inçlik merkezi dokunmatik ekranının ekran boyutuyla aynı olarak sunuluyor. Kodiaq Tiguan'a göre daha fazla bagaj hacmi sağlıyor. 720 litre hacimle Tiguan modelinden 105 litre daha fazla geniş.

skoda kodiaq içi

Skoda Tiguan kadar ferah ve yan yana üç kişinin oturacağı kadar baş ve omuz mesafesi sağlıyor. Buda Kodiaq modeli için avantaj sağlıyor.


Motor Özellikleri

Tiguan Kodiaq'tan biraz daha sessiz çalışıyor.

skoda kodiaq dış tasarım
Her iki otomobil de 150 hp 1.5 TSI benzinli motor sunuyor. Benzinli motorlar arasında en iyisidir. Ancak arabalar insanlarla ve bagajlarla tam olarak doldurulmuşsa araçlar hiç olmadığı kadar güçsüz hissetmeye başlıyor. Bu hissiyatı yaşamak istemiyorsanız bu modeller için 2.0 litre hacimli motorlar kuşkusuz daha iyi olacaktır.
Tiguan'ın sürüşü rahattır ve yüksek oturma pozisyonu size yolun muhteşem manzarasını sunar. DSG otomatik şanzımanıyla beraber rahat ve pürüzsüz bir sürüş kaydedersiniz. Büyük boyutuna rağmen Kodiaq'ın daha duyarlı ve sürüşün daha iyi olduğunu bile söyleyebilirsiniz ancak tekniksel olarak burada Tiguan kazanacaktır.
Not: Tiguan modelinin otobanda daha fazla rüzgar sesi almaktadır.

tiguan dış tasarımı


SONUÇ

Her iki araç karşılaştırması yapıldığında SUV gövde tipine sahip mükemmel araçlar ve sizi hayal kırıklığına uğratmazlar. Tiguan biraz daha şık ve daha keskin görünüşlü ancak Kodiaq modeline oranla pahalı bir araç. Fakat Tiguan modeli yerine Kodiaq almayı düşünürseniz tasarruf edebilir yada cebinizde kalan parayı isteğe bağlı ekstralara harcayabilirsiniz.
tiguan kodiaq karşılaştırması


İlgili İçerik: Skoda Kodiaq vs Skoda Karoq

Yakıt Fiyatları 23 Mayıs 2024

Benzin litresi: 43.64 ₺

Dizel litresi: 41.15 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com