ArabaVS » Yararlı Bilgiler » Son Dönemlerde Logo Değiştiren Araba Markaları Karşınızda!

Son Dönemlerde Logo Değiştiren Araba Markaları Karşınızda!

Son Güncelleme:

Günümüzde pek çok marka daha dikkat çekici ve şık logolar tasarlamak isteyerek logo değiştirme yoluna başvurmaktadır. Logolarını değiştiren markalar arasında en çok ön plana çıkan kategorilerden birisi de otomobil markalarıdır. Bugün sizlerle logo değiştiren araba markaları hakkında en güncel bilgileri paylaşacağız.
Son dönemlerde logo değiştiren markalar


Daha Minimal Bir Logo: Volkswagen

70 yılı aşkın süredir sabit bir logo kullanan Volkswagen yeni logosunda daha minimal bir tasarım yoluna gitmiştir. Elektrikli arabaların geleceğini temsil etmesi için logosunu daha iki boyutlu ve düz hale getirmiştir. Dijital çağa markayı taşımak ve daha kolayca görüntülenebilen bir ticari markaya dönüşmek isteyen Volkswagen baş tasarımcısı Klaus Bischoof değişikliğin oldukça yerinde olduğuna değinmiştir. Logonun değişimine baktığımızda çok çarpıcı bir değişiklik olmayıp logoya daha çok yönlü ve esnek bir yapı kazandırıldığı görülmektedir. 
Volkswagen markasının yeni logosu
Logo değişimi sadece araçların ön kısımlarındaki logonun değişimi ile sınırlı kalmayacak. Yedek parçalardan yetkili satıcılara kadar logonun yer aldığı her ayrıntının değişimi sağlanacak.


Daha Canlı ve Modern Bir Logo: Renault 

Dünyanın en büyük araba üreticilerinden birisi olan Renault da logo değiştiren otomobil markaları arasında yer alıyor. Yeni Renault Prototip ile logosunu değiştireceğini Renaulution adını verdiği yeni stratejik plan etkinliğinde duyurdu. Logo değişimi ile dijital dünyaya uygun modern, daha canlı ve şık bir logo kullanıcılara sunulacak.
Renault markasının yeni logosu
Son yüzyılın en büyük akımlarından birisi olan minimalizm akımına da uygun olacak logo, önceki logonun karmaşık ve düşük okunabilirlik sorununu da ortadan kaldıracak.


Zamansız ve Modern Bir Tasarım: Peugeot 

Elektrikli araçlara geçiş yapacağımız dönem oldukça yakınımızda. Bu değişikliğe ayak uydurmak, daha zamansız ve elektrikli araçların yaygınlaşacağı zamana hazırlık yapmak için Peugeot da logosunu değiştirme yoluna gitmiştir.
Peugeot markasının yeni logosu
Peugeot Tasarım Laboratuvarı tarafından tasarlanan yeni logo markanın kurulduğu tarihten itibaren gerçekleştirdiği en büyük logo değişimi olarak vurgulanmaktadır. Marka kimliği ve görünümünün yeniden tanımlandığı logo markanın ticari kimliğine yeni bir boyut kazandıracak. 


Daha Zarif ve Dikkat Çekici Bir Logo: Opel

50 yıla yakın süredir aynı logoyu kullanan Opel, Mokka modeli ile yeni logosuna ilk defa yer verecek. Logonun markayı daha vurgulayıcı ve dikkat çekici bir hale getirmesi için dış çemberin daha zarif ve ince olması sağlanmıştır. Bunun dışında tüm detayların oldukça keskin olması olduğu görülmektedir. Markanın tasarımından sorumlu başkan yardımcısı Adams, yeni logonun bir mücevher parçasındaki ince gravür gibi şık ve zarif olduğuna değindi.
Opel markasının yeni logosu
 
BMW yeni logo


Dijital Çağa Uygun Logo: BMW

Elektrikli modeli üzerinde ilk kez yeni logosunu gösteren marka, logo tasarımında 3 boyutlu tasarımı terk ederek 2 boyutlu tasarıma geçmiştir. Aynı zamanda eski logosundaki siyah çerçeveli tasarımı da terk ederek daha minimal ve sade bir tasarıma sahip logo seçmiştir. 


2 Boyutlu Logo Değişimi: Nissan

Ülkemizde oldukça popüler bir kullanım alanı bulan Japon markası Nissan da yakın zamanda logo değişimi yoluna başvuran araba markaları arasında yer alıyor. Pek çok Alman markası gibi Nissan da daha minimal ve modern bir çizgiye sahip 2 boyutlu logo tasarımını tercih ediyor. Markanın yeni otomobil modeli olan Ariya’nın yeni logo ile satışa sunularak 20 yıldır kullanılan logonun değişeceği düşünülüyor. 
Nissan yeni logo
Bugün sizlerle logo yenileyen araba markaları hakkında bilgiler paylaştık. Genel çerçevede yeni dijital çağa uygun ve modern bir tasarım için logo değiştiren markaların yeni modelleri ile birlikte artık yepyeni görünümlü araçlar satışa sunulacak! 


İlham Veren Hareket: Kia

Cenevre Otomobil Fuarı’nda logo değişimi sinyalleri veren Kia markası havai fişek ve drone gösterisiyle yeni logosunu tanıttı. Yeni logomuz, değişim ve inovasyonda bir ikon olma iddiamızı temsil ediyor diyen Kia’nın Ceo’su öte yandan da yıl içerisinde satışlarının artacağını dile getirdi. Kia'nın yeni logosunda yapılan değişiklik mevcuttakinden farklı olarak marka isminin el yazısı ile yazılmış olması. 
Kia markasının yenilenen logosu


İlgili İçerik: Araba Amblemleri ve İsimleri

Yakıt Fiyatları 23 Mayıs 2024

Benzin litresi: 43.64 ₺

Dizel litresi: 41.15 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com