ArabaVS » Güncel Haberler » Araba fiyatları ne zaman düşer? 2021'de fiyatlar nasıl olacak?

Araba fiyatları ne zaman düşer? 2021'de fiyatlar nasıl olacak?

Son Güncelleme:

Pandemi döneminde fabrikaların durma noktasına gelmesi araç sektörünü olumsuz etkiledi. Üretilemeyen araçlar yavaş yavaş üretim bandına girmesi araç fiyatlarında rekor üstüne rekor kırdırdı. Bunun üzerinde korona sürecinde toplu taşıma tercih etmek istemeyenler ise şahsi araçlara yönelince fiyatlar bir kat daha arttı. Peki ikinci el araba fiyatları düşer mi, bu fiyatlara araba almak mantıklı mı?
 


2.EL ARAÇ FİYATLARI NE ZAMAN DÜŞECEK?

İkinci el araç fiyatları ne zaman düşecek?
Korona virüs salgını, fabrikaların durma noktasına gelmesi, kur dalgalanması ve ÖTV oranlarının arttırılması araç fiyatlarının bir hayli yükselmesine neden oldu. Bayilerde de sıfır araç kalmayınca, insanlar ikinci ele yöneldi. Haliye ikinci el araç fiyatları her gün, her ay düzenli olarak yükselmek trendine geçti. Uzmanlar 2.el araç piyasası konut veya diğer mallar gibi olmadığını, sert düşüşler yaşanmayacağını belirterek fiyatların kalıcı hale geleceğini dile getirdi. Son zamanlarda da araçların her geçen gün artması kullanıcıya araçların bir yatırım aracı olabileceğini düşündüğü için ikinci el araç sektörünün tarihi bir dönem yaşadığını dile getirdi.
 
Eskiden günde 10 araç satan firmalar şu anda 25 tane araç sattıklarını belirtiyorlar. Fiyatların hızlı yükselişi sürerken bugün 100 bin liraya alınan bir aracın değeri iki ay sonra 125 bin liraya çıkıyor. Bu da binek araçları bir yatırım aracı haline getiriyor. 
İkinci el araç fiyatları ne zaman düşer


İlgili İçerik: Sıfır Araç VS İkinci El Araç

Yakıt Fiyatları 25 Temmuz 2024

Benzin litresi: 45.70 ₺

Dizel litresi: 45.66 ₺

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
BMW
Chery
Chevrolet
Citroen
Cupra
Dacia
DS
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
Kia
Lada
Lamborghini
Land Rover
Lexus
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Seat
Skoda
Skywell
Smart
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Tesla
TOGG
Toyota
Volkswagen
Volvo


Son Karşılaştırmalar


Araba Karşılaştırma sayfası

Son Haberler


ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2024 Arabavs.com