Araba fiyatları ne zaman düşer? 2021'de fiyatlar nasıl olacak?

Son Güncelleme:

Pandemi döneminde fabrikaların durma noktasına gelmesi araç sektörünü olumsuz etkiledi. Üretilemeyen araçlar yavaş yavaş üretim bandına girmesi araç fiyatlarında rekor üstüne rekor kırdırdı. Bunun üzerinde korona sürecinde toplu taşıma tercih etmek istemeyenler ise şahsi araçlara yönelince fiyatlar bir kat daha arttı. Peki ikinci el araba fiyatları düşer mi, bu fiyatlara araba almak mantıklı mı?
 

2.EL ARAÇ FİYATLARI NE ZAMAN DÜŞECEK?

İkinci el araç fiyatları ne zaman düşecek?
Korona virüs salgını, fabrikaların durma noktasına gelmesi, kur dalgalanması ve ÖTV oranlarının arttırılması araç fiyatlarının bir hayli yükselmesine neden oldu. Bayilerde de sıfır araç kalmayınca, insanlar ikinci ele yöneldi. Haliye ikinci el araç fiyatları her gün, her ay düzenli olarak yükselmek trendine geçti. Uzmanlar 2.el araç piyasası konut veya diğer mallar gibi olmadığını, sert düşüşler yaşanmayacağını belirterek fiyatların kalıcı hale geleceğini dile getirdi. Son zamanlarda da araçların her geçen gün artması kullanıcıya araçların bir yatırım aracı olabileceğini düşündüğü için ikinci el araç sektörünün tarihi bir dönem yaşadığını dile getirdi.
 
Eskiden günde 10 araç satan firmalar şu anda 25 tane araç sattıklarını belirtiyorlar. Fiyatların hızlı yükselişi sürerken bugün 100 bin liraya alınan bir aracın değeri iki ay sonra 125 bin liraya çıkıyor. Bu da binek araçları bir yatırım aracı haline getiriyor. 
İkinci el araç fiyatları ne zaman düşer

İlgili İçerik: Sıfır Araç VS İkinci El Araç

Yakıt Fiyatları 30 Temmuz 2021

Benzin litresi: 7.80 ₺

Dizel litresi: 7.31 ₺

Son Karşılaştırmalar

Sıfır Araba Modelleri

Alfa Romeo Aston Martin Audi
BMW Chevrolet Citroen
Dacia DS Fiat
Ford Honda Hyundai
Isuzu Jaguar Jeep
Kia Lada Lamborghini
Land Rover Lexus Mazda
Mercedes Mini Mitsubishi
Nissan Opel Peugeot
Porsche Renault Seat
Skoda Smart Ssangyong
Subaru Suzuki Toyota
Volkswagen Volvo

Son Haberler

Araba Karşılaştırma

ArabaVS.com aracılığıyla, otomobil dünyasından markaları, markalara ait modelleri, motor ve donanım seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

Sıfır Araba Fiyatları

0.KM araba fiyatlarını, markaların güncel liste fiyatlarına ait son değerleri burada takip edebilirsiniz.
Copyright © 2021 arabavs.com. │Araba KarşılaştırmaBize Ulaşın